Silný vietor na východe Slovenska stŕhal strechy, viaceré oblasti boli bez elektrickej energie

Silný vietor
Foto: ilustračné, SITA/KR HaZZ Trnava.

PREŠOV 24. októbra (WebNoviny.sk) – Silný vietor spôsobil na východe Slovenska výpadky elektrickej energie vo viacerých oblastiach. Hasiči v Prešovskom kraji zasahujú pri popadaných stromoch a strechách.

Meteorológovia varovali pred vetrom

Východoslovenská distribučná (VSD) evidovala v stredu o 15. hodine na východe krajiny približne 4 900 odberných miest bez elektrickej energie. Najviac sú zasiahnuté lokality Humenné, Snina, Kráľovský Chlmec, Trebišov a Prakovce, Poprad a Rožňava.

„Príčinou sú poruchy na napäťovej úrovni vysokého napätia, ktoré spôsobil silný vietor. VSD okamžite zasiahla a pracuje na vymedzení a odstránení porúch dôsledkom veľmi nepriaznivého počasia, pred ktorým varovali aj meteorológovia,“ uviedla Andrea Forbergerová z VSD.

Ako agentúru SITA informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove v súvislosti s vetrom zaznamenali od 10. do 15. hodiny 12 výjazdov, predovšetkým v okresoch Prešov, Vranov n/Topľou a Svidník.

Popadané stromy a strhnuté strechy

Ide najmä o popadané stromy a strhnuté strechy.„Niečo si riešia starostovia sami aj v spolupráci s Dobrovoľnými hasičskými a záchrannými zbormi, niekde asistujeme my,“ uviedol operačný dôstojník s tým, že zásahy stále pokračujú.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na stredu 24. októbra pre územie celého Slovenska výstrahu pred vetrom. Tá trvá do 17. hodiny. Na horách platia výstrahy 2. stupňa pre Prešovský, Žilinský a Banskobystrický kraj aj pre celý štvrtok. Na stredu platí výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách aj pre Košický a Trenčiansky kraj.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom