Silný vietor si vyžiadal desiatky zásahov hasičov, najviac ich potrápili popadané stromy

172758902_1165241923898336_1571886954689917820_n.jpg
V Bratislave zasiahol padajúci strom auto. Foto: www.facebook.com

Hasiči v súvislosti so silným vetrom vykonali do utorkového rána celkovo 26 zásahov. Najviac výjazdov uskutočnili v Bratislavskom kraji, kde boli privolaní k 20 udalostiam. Išlo najmä o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií, elektrických vedení a zo zaparkovaných vozidiel.

V niekoľkých prípadoch zasahovali pri strhnutých strechách z budov. V tlačovej správe o tom informovala Katarína Križanová z komunikačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Hasiči odporúčajú v prípade silného vetra neparkovať vozidlá pod stromami, elektrickými stĺpmi a stožiarmi, billboardmi alebo inými rizikovými miestami. Pred príchodom vetra doma pozatvárať a zaistiť okná a dvere, na záhrade, terase či balkóne upevniť predmety, ktoré by pod vplyvom vetra mohli spadnúť a ohroziť okolie.

Ďalej radia vytvoriť zvieratám žijúcim na dvore dočasné útočisko, pretože predmety pohybujúce sa pod vplyvom vetra im môžu ublížiť. Ľudia by sa počas silného vetra mali zdržiavať v bezpečných objektoch a obmedziť prechádzky v lese a šoférovanie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Križanová
Firmy a inštitúcie Prezídium Hasičského a záchranného zboru