Silný vietor zrušil finálový obrovský slalom v Aare, Vlhová skončila celkovo trinásta

Petra Vlhová
Petra Vlhová. Foto: archívne, SITA/AP.

AARE 18. marca (WebNoviny.sk) – Na nedeľu plánovaný záverečný ženský obrovský slalom sezóny v rámci finále Svetového pohára 2017/2018 v alpských lyžiarskych disciplínach sa neuskutoční. V dôsledku silného vetra ho organizátori vo švédskom Aare zrušili bez náhrady.

Znamená to, že malý krištáľový glóbus na základe výsledkov z predchádzajúcich ôsmich pretekov získala Nemka Viktoria Rebensburgová so ziskom 582 bodov a Slovenka Petra Vlhová skončila trinásta so 149 bodmi. Rebensburgová v práve skončenej sezóne ovládla preteky v obrovskom slalome v rakúskom Söldene, americkom Killingtone a talianskom Kronplatzi.

Na druhej priečke skončila Francúzka Tessa Worleyová a na tretej olympijská šampiónka v tejto disciplíne z Pjongčangu Američanka Mikaela Shiffrinová.

„Nebolo možné spustiť preteky. Počasie a najmä vietor v Aare boli proti. Rozhodnutie jury bolo jednohlasné. Chápeme, že to mali byť rozhodujúce preteky v sezóne, ale práve preto sme museli dôkladne všetko zvážiť a bezpečnosť pretekárok je prvoradá. A podmienky boli naozaj divoké,“ uviedol pretekový riaditeľ FIS Atle Skaardal pre ORF.

Dvadsaťosemročná Viktoria Rebensburgová po tretí raz v kariére získala malý glóbus za sezónny triumf v obrovskom slalome vo Svetovom pohári. Predtým sa jej to ako dlhoročnej špecialistke na túto disciplínu podarilo v sezónach 2010/2011 a 2011/2012. V zbierke má aj striebornú priečku z ročníka 2015/2016.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní – obrovský slalom

  • konečné poradie (po 8 pretekoch)

1. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 582 bodov, 2. Tessa Worleyová (Fr.) 490, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) 481, 4. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) 371, 5. Federica Brignoneová (Tal.) 274, 6. Stephanie Brunnerová (Rak.) 249, … 13. Petra Vlhová (SR) 149

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Atle SkaardalFederica BrignoneováMikaela ShiffrinováPetra VlhováRagnhild MowinckelováStephanie BrunnerováTessa WorleyováViktoria Rebensburgová