Silonky pre mužov? Mantyhose chcú kraľovať pánskemu šatníku

Bez názvu
Mantyhose - nová kolekcia siloniek pre pánov od Cavalliniho Foto: Emilio Cavallini

Dokážu zohriať, zoštíhliť aj zakryť malé nedostatky. Môžu byť neviditeľné, ale aj nápadné – s farbami a vzormi od výmyslu sveta. Výhody siloniek a pančúch pozná takmer každá žena a v týchto dňoch sa tento módny doplnok vracia aj do pánskych šatníkov.

Bez názvu
Foto: www.dailymail.co.uk

Znovuobjavený módny výstrelok dostal názov mantyhose. Ukrývajú sa pod ním pančuchy vyrobené špeciálne pre mužov, ktoré hlavne v USA opäť získavajú popularitu. „Keď sme spúšťali náš on-line obchod, tak sme si všimli, že veľa pančúch vo veľkostiach M-L si kupovali muži. Tak som si urobil malý prieskum na internete a objavil som kult nositeľov mantyhose,“ uviedol Francesco Cavallini – viceprezident firmy na výrobu luxusnej pleteniny Emilio Cavallini. A tak sa firma rozhodla zaplniť medzeru na trhu a pustila sa do výroby pánskych pančúch.

Bez názvu
Foto: www.dailymail.co.uk

Najčastejšie ich údajne nosia muži, ktorí musia pracovať vonku, aby ich udržali v teple. Páni oceňujú aj ich sťahovací efekt pri problémoch s krvným obehom a schopnosť uvoľniť svaly pri práci, ktorá si vyžaduje celodenné státie na nohách. Na internete dokonca vznikla komunita pre milovníkov mantyhose, ktorú založil Chan Kraemer. „Veríme, že pančuchy pre pánov môžu byť každodenným oblečením a že môžu byť aj veľmi moderné,“ uvádza Kraemer na svojom webe.

Bez názvu
Foto: www.dailymail.co.uk

Kým väčšina pánov ich schováva pod nohavicami, nájdu sa aj odvážlivci, ktorí ich nosia spolu so šortkami. Cavallini upresnil, že mantyhose sú extrémne elastické a dokážu sa ľahko prispôsobiť anatómii mužského tela. „Ak sú dobré pre Talianov, sú dobré pre celý svet,“ smeje sa Cavallini.

Pohľad do histórie prezrádza, že pančuchy boli dlho doménou mužov. Tí niekoľko storočí nosili kratšie nohavice, ku ktorým si obliekali biele pančuchy po kolená. Henrich VII či Robin Hood ich majú na každej svojej podobizni. S predlžovaním nohavíc hlavne v 19. storočí stratili pančuchy v pánskom šatníku význam. U žien nasledoval presne opačný vývoj – po prísnom viktoriánskom období sa móda začala uvoľňovať, sukne skracovať a pančuchy začali zahaľovať už len ženské nohy.

Keďže módny priemysel trendy neustále recykluje, muži v silonkách sú späť. Zdá sa, že páni postupne objavujú aj ďalšie výhody dámskeho oblečenia. Známy americký výrobca sťahovacieho spodného prádla Spanx nedávno predstavil kolekciu pre pánov s názvom Manx. Podprsenky pre pánov zatiaľ zostávajú tabu.

http://newsfeed.time.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom