Silové zložky mohli vlani odpočúvať vyše 2000 Slovákov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať

BRATISLAVA 29. mája (WEBNOVINY) – Policajný zbor, Kriminálny úrad Finančnej správy, Slovenská informačná služba, Vojenské spravodajstvo a Zbor väzenskej a justičnej stráže podali v roku 2012 na súdy spolu 2 106 žiadostí o vydanie súhlasu na odpočúvanie.

Súdy vyhoveli 2 034 žiadostiam a 72 žiadostí zamietli. Vyplýva to zo Správy Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť o stave použitia informačno-technických prostriedkov za rok 2012, ktorú v stredu parlament zobral na vedomie.

Policajný zbor podal 1 687 žiadostí o vydanie súhlasu na odpočúvanie, súdy vyhoveli 1 617 žiadostiam a 70 žiadostí zamietli.

Slovenská informačná služba (SIS) žiadala o použitie informačno-technických prostriedkov (ITP) 218-krát, príslušný súd vyhovel 216 žiadostiam a dve žiadosti zamietol. Kriminálny úrad finančnej správy SR podal 157 žiadostí o odpočúvanie, súdy všetkým žiadostiam vyhoveli.

Vojenské obranné spravodajstvo (VOS) podalo 44 žiadostí o vydanie súhlasu na použitie ITP, súd všetkým žiadostiam vyhovel. Vojenská spravodajská služba (VSS) a Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) nepodali za rok 2012 žiadnu žiadosť o odpočúvanie. Súdy príslušné na rozhodovanie o žiadostiach na použitie ITP nezistili v roku 2012 nezákonné použitie ITP.

Parlament zobral na vedomie Správu o stave ochrany osobných údajov za roky 2011 a 2012, zobrali na vedomie aj Správu o stave vysielania v Slovenskej republike a o činnosti Rady pre vysielanie a retransmisiu za rok 2012 a Výročnú správu Slovenského pozemkového fondu za rok 2012. Odsúhlasili i správu o členstve Slovenska v Európskej únii za rok 2012, ktorá poskytuje prehľad najdôležitejších aktivít SR na pôde EÚ v minulom roku.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať