Simona Halepová bude druhýkrát za sebou koncoročnou svetovou jednotkou

Roland Garros,  Simona Halepová - Sloane Stephensová
Rumunská tenistka Simona Halepová. Foto: SITA/AP

ST. PETERSBURG 16. októbra (WebNoviny.sk) – Post koncoročnej svetovej ženskej tenisovej jednotky v roku 2018 bude patriť Simone Halepovej. Rumunská tenistka zopakovala vlaňajšok, keď jej tiež v záverečnom renkingu patrila líderská pozícia.

Víťazka Roland Garros 2018 Halepová je trinástou hráčkou od zavedenia počítačového poradia WTA v roku 1975, ktorej sa poradilo byť na čele rebríčka dva roky za sebou.

„Ukončiť sezónu ako svetová jednotka bola pre rokom pre mňa veľká pocta. To, že som to v roku 2018 dokázala druhýkrát, vnímam ako niečo špeciálne, obzvlášť, keď sa mi podarilo vyhrať môj prvý grandslamový titul. Som hrdá na to, že moje meno sa ocitlo v spoločnosti tenisových legiend, ktorým na konci roka patrila líderská pozícia v rebríčku,“ citoval web WTA Halepovú, ktorá sa 9. októbra 2017 stala v poradí 25. ženskou svetovou jednotkou.

Na konci roka 2018 bude mať na konte dovedna 53 týždňov na vedúcej priečke. Z aktívnych hráčok je v tomto štatistickom ukazovateli štvrtá, celkovo desiata.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Simona Halepová