Šipoš: Pokus o odvolanie Mikulca je prejavom strachu ľudí, ktorí sa boja zodpovednosti

NR SR: Rokovanie 25. schôdze
Sprava: Poslanci parlamentu za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Tomáš Šudík, Romana Tabák a Michal Šipoš počas rokovania Národnej rady SR. Foto: Archívne, SITA/Kancelária Národnej rady SR

Opätovný pokus o odvolanie ministra vnútra SR Romana Mikulca (OĽaNO) je prejavom strachu ľudí, ktorí sa boja politickej a trestnoprávnej zodpovednosti. Uviedol to predseda poslaneckého klubu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš.

Poslanci tohto vládneho hnutia sa rozhodli nezaprezentovať pri otvorení schôdze. Šipoš dodal, že nechcú pomáhať predsedovi strany Smer – sociálna demokracia Robertovi Ficovi či predsedovi strany Hlas – sociálna demokracia Petrovi Pellegrinimu pri ďalšom „nenávistnom ťažení“ proti Mikulcovi.

Podľa Šipoša si minister vykonáva svoj mandát čestne a profesionálne. Jeho stanovisko poskytol hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.

V nedeľu sa mala uskutočniť mimoriadna schôdza, na ktorej mal čeliť minister vnútra odvolávaniu. Parlament nebol dvakrát uznášaniaschopný, a tak podpredseda NR SR Gábor Grendel (OĽaNO) určil ako ďalší rokovací deň pondelok 26. júla. Schôdzu inicioval opozičný Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal ŠipošPeter PellegriniRobert FicoRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie Hlas-SDOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SD