Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Odpocuvanie
Foto: ilustračné, rafayhackingarticles.net
31. októbra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(5)

SIS žiadala o vyše 200 odpočúvaní, súdy viackrát nesúhlasili

BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská informačná služba podala na súdy v minulom roku 235 žiadostí o povolenie na odpočúvanie.

Vo viacerých prípadoch súdy nesúhlasili

Sudcovia vydali 230 súhlasov na použitie informačno-technických prostriedkov (ITP), päť žiadostí SIS-ke odmietli. Vyplýva to zo Správy o činnosti SIS v roku 2013, ktorú zverejnila tajná služba na vlastnej webstránke.

Pri 217 prípadoch odpočúvania sa potvrdili podozrenia, pre ktoré ITP nasadili. V 13 prípadoch sa očakávaný výsledok nedostavil. Slovenská informačná služba vo výročnej správe pripomína, že ITP nepoužíva primárne v trestnom konaní, keďže SIS nie je podľa našich zákonov orgán činný v trestnom konaní. “Výsledky použitia ITP odstupuje SIS orgánom činným v trestnom konaní na ďalšie využitie,” konštatuje správa.

Odpočúvanie musí byť zákonné

SIS môže pri plnení svojich úloh používať ITP, avšak len za podmienok ustanovených zákonom. Na toto zákonné oprávnenie treba písomný súhlas zákonného sudcu. ITP pritom možno použiť len na nevyhnutný čas, najdlhšie na šesť mesiacov.

Lehota začína plynúť dňom udelenia súhlasu sudcu. Ak je nevyhnutné použiť naraz alebo postupne niekoľko druhov ITP, každý z nich možno použiť len v rozsahu výslovne udeleného súhlasu. Ak sa má ITP použiť v miestach, ktoré nie sú verejne prístupné, sudca na to musí dať zvlášť súhlas.

Odporúčané články

SIS dostane z rozpočtu viac, vyčlenia jej ďalší milión eur Kauzu odpočúvania, pre ktorú skončil Galko, musia ukončiť

Témy

Diskusia

pre ferko nech , my neprivatizujeme ,nerozkradame stat ,nekorumpujema vo velkom ani v malom ,nerozkradame fondy ako niekto az 70 krat ,nezamestnavame rodinu na ministerstvach ,atd,atd ,atd !!!!!!!!! Ferko Nemáte pravdu pisatelia. SIS vie o nás všetko čo chce. Nepoznate systém tak dávajte si pozor čo napíšete. lenze bulhar ma pichnuty ratafak v ri.i majitela bielej chyze lebo išlo o vládnych politikov. Keci veď nás šmíruje biela chyža.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

DRAN.sk

Autolike.sk

NAJKY.sk

Byvanie je hra

Podnikam.sk

Dámskajazda

Mňamky-recepty

najAPPKY.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...