Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Utečenci
Od vlaňajšieho septembra prešlo cez Dánsko 91 000 migrantov, pričom iba 13 000 z nich požiadalo v krajine o azyl. Foto: SITA/AP
19. marca 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Šitím nosičov na deti pomáhajú utečencom aj nezamestnaným

BRATISLAVA 19. marca (WebNoviny.sk) – Utečencom smerujúcim aj s deťmi do Európy, ako aj ľuďom na Slovensku, ktorí si nevedia nájsť prácu, pomáha charitatívny projekt Domov na mame. Dobrovoľníci v rámci neho už ušili viac ako 360 nosičov na deti pre utečencov, ktorí prechádzajú tisícky kilometrov za novým domovom s deťmi v náručí.

Nosiče sa prostredníctvom humanitárnych organizácií odvážajú priamo na miesta, kde sú najviac potrebné, napríklad na hranice Srbska a Macedónska aj do Grécka. Do konca mája má projekt v pláne naplniť cieľ 2000 nosičov. Ako informovala jedna z autorov projektu Dana Kleinert, v súčasnosti prebiehajú verejné šitia na báze dobrovoľníkov, napríklad v chránených dielňach v Piešťanoch a Bratislave.

“Pomáhajú telesne aj mentálne postihnutí, šijú napríklad aj nepočujúci. Chystáme spoluprácu aj s prešovským Krízovým centrom pre ženy, obete násilia My Mamy a snažíme sa tú sieť rozširovať, pričom vďaka grantu od Výzvy k ľudskosti vieme za šitie ponúknuť aj finančnú odmenu a tak pomáhame na dvoch stranách,” konštatovala Kleinert.

Ako spresnila Adriana Kemková z Domova na mame, od vzniku projektu v novembri minulého roku sa uskutočnilo 18 verejných šití, na ktorých sa zúčastnilo približne 170 žien. Okrem Bratislavy dobrovoľníčky šili v Považskej Bystrici, Banskej Bystrici, Banskej Štiavnici, Žiline, Leviciach, Poprade, Rimavskej Sobote a vo Zvolene.

Na verejných šitiach sa môžu zúčastniť ženy aj muži, a to aj v tom prípade, že nevedia šiť na stroji, stačí, ak pomôžu strihaním látky, špendlením, či inými drobnými prácami. Najbližšie šitie je naplánované na 20. marca v rámci Karloveských trhov v Bratislave a 24. marca budú v Kontakte v centre Bratislavy workshopy s občianskym združením Bol raz jeden človek.

Odporúčané články

Fico: Dohoda medzi EÚ a Tureckom o migrantoch je dôležitá Lídri Európskej únie odsúhlasili migračnú dohodu s Tureckom

Témy

Diskusia

nemam prezivku Kto pomáhal Slovákom po druhej svetovej vojne?Hlavne východ bol zasiahnutý hladomorom.Ľudia mali nepredstaviteľné problémy so získavaním základných životných potrieb. Dopravná infraštruktúra, zdravotná starostlivosť, priemysel, všetko bolo zničené. Mnohé obce boli vypálené do tla.Sami Slováci. veruže tak ARABSKÝ POLOSTROV, to má BYŤ CIEĽ pre utečenca, do piči. Nie NEMOSLIMSKÁ Európa. veruže tak Keby som bol prezidentom: Chceš azyl? Budeš držať HUBU A KROK !!!! - prijmeš u nás ZAMESTNANIE z úradu práce - zákony Slovenskej republiky ti budú BIBLIOU - len sa opováž skúsiť NÁSILNÉ ISLAMSKÉ ZVYKY, a máš do činenia s... veruže tak Hej hej hej, HRAJTE NÁM NA CITY, v tom ste VY novinári MAJSTRI NAD MAJSTROV. Dajte na titulku fotku s malým deckom a každý sa od dojatia ROZREVE. Zločiny páchané prisťahovalcami vo Švédsku nie sú medializované. ODMIETAME ISLAM vo svojom... Rastislav1 Tak to nám humanitárne organizácie nadelili novú dávku humanitárneho hnoja. ......... počuj Kemková z domova na mame, čo keby si šla do Grécka leštiť Saracénom bambusy, keď si tak horlivá. ................ typy , ktoré sa nikdy na ulici neotočili za...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...