Situácia v pravici je zlá, zhodli sa D. Lipšic a I. Radičová

Lipšic
Minister vnútra SR Daniel Lipšic. Foto: Ilustračné foto SITA/Jozef Jakubčo
Lipsic radicova
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 4. mája (WEBNOVINY) – Situácia na pravej strane politického spektra je dosť zlá.

Dospeli k tomu na stretnutí expremiérka Iveta Radičová a bývalý minister vnútra a podpredseda KDH Daniel Lipšic.

„Faktom je, že pravica pokračuje v hádkach aj po voľbách. Jeden z hlavných dôvodov, pre ktorý sme prehrali voľby, boli spory a hádky. Teraz sa už hádame aj o kreslá predsedov výborov, čo považujem za úplne smiešne,“ povedal v piatok Lipšic novinárom.

Podľa neho stredopraví voliči sú znechutení. „Stredopravým stranám chýba silná vízia, ktorá by zaujala. Len obrana reforiem spred desiatich rokov, kedy pravica mala víziu, je slabá. Svet i Slovensko sa zmenili. Potrebujeme víziu pre krajinu, pre sklamaných ľudí, pre voličov a evidentne ju nemáme,“ vyhlásil.

Lipšic sa dohodol na stretnutí s Radičovou ešte keď končila jej vláda. „Dohodli sme sa, že sa stretneme, že sa priateľsky porozprávame. Aj sme sa porozprávali. Kedykoľvek pôjdem s bývalou premiérkou na kávu,“ povedal s tým, že sa rozprávali o politike ale aj rodine.

V spoločných stretnutiach budú pokračovať. „Budeme sa stretávať. Radičovú považujem za človeka, ktorý má so mnou priateľský vzťah. V mnohých veciach má podobný názor ako ja, ako by mala vyzerať politika. Nebola to asi posledná káva,“ povedal.

Radičová i Lipšic pracujú každý sám na vízii pre Slovensko. Budú sa o nich spolu rozprávať. „Keď ju budem mať pripravenú, budem sa ju snažiť prezentovať a presadiť,“ povedal s tým, že nevie, či ju bude prezentovať ako kandidát na predsedu KDH. O kandidatúre na predsedu strany sa Lipšic rozhodne do konca mája.

Či odíde z KDH, ak by ho za predsedu nezvolili, alebo by ani nekandidoval, špekulovať nechcel.

Na otázku, či by Radičová bola dobrý líder novej strany, Lipšic uviedol: „Radičová je najdôveryhodnejší stredopravý politik. Určite jej podpora, popularita, by boli veľkým prínosom“.

Podľa neho je teraz Radičová z mnohých vecí, ktoré sa udiali v poslednom roku v politike, sklamaná a je dosť frustrovaná. Radičová vo štvrtok poslala list do straníckej centrály SDKÚ-DS, že sa vzdáva funkcie podpredsedníčky strany a tiež členstva v strane.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicIveta Radičová
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieSDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana