ŠK Slovan Bratislava v šlágri Fortuna ligy remizoval s MŠK Žilina, ale udržal sa na čele tabuľky

Michal Tomič (MŠK Žilina), Erik Daniel (ŠK Slovan Bratislava)
Michal Tomič (MŠK Žilina), a Erik Daniel (ŠK Slovan Bratislava) počas zápasu 6. kola Fortuna ligy, v ktorom sa zrodila remíza 1:1. Bratislava, 25. august 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 25. augusta 21:42

Očakávaný šláger prvých dvoch tímov tabuľky futbalovej Fortuna ligy 2019/2020 sa na Tehelnom poli skončil zmierlivo. Domáci ŠK Slovan Bratislava remizoval s MŠK Žilina 1:1 (1:0).

Diváci videli dva góly z pokutových kopov. „Belasých“ poslal do vedenia v 37. min Ratao, keď využil nariadenú penaltu po zaváhaní žilinskej obrany a faule brankára Holeca na Strelca.

Hostia sa vyrovnania dočkali tiež po nedovolenom zákroku súpera, tentoraz Díaza fauloval Apau a Káčer v 80. min nedal Greifovi šancu. Slovan pritlačil v závere Žilinu, ale skórovať sa mu už nepodarilo, a tak oba tímy zostávajú po 6. kole bez prehry. Lídrom je o skóre bratislavský tím.

Futbalistom FC Nitra sa nepodarilo po 6. kole odpútať z poslednej priečky poradia najvyššej slovenskej súťaže. Na svojom trávniku podľahli FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2, hoci viedli 1:0 zásluhou presného zásahu Ristovského. Ešte do polčasovej prestávky vyrovnal Koštrna a o víťazstve hostí rozhodol v 57. min bývalý nitriansky hráč Fábry. Vďaka tomu sa Dunajskostredčania posunuli na 3. pozíciu tabuľky.