ŠK Slovan Bratislava v zápase proti Besiktasu možno bez divákov, rozhodnutie UEFA ešte nepadlo

ŠK Slovan Bratislava
Foto: SITA/Martin Medňanský.

Slovenský futbalový šampión ŠK Slovan v piatok spoznal súperov v skupinovej fáze Európskej ligy 2019/2020 aj itinerár jednotlivých zápasov, v klube však zatiaľ nevedia, či sa zverenci trénera Jána Kozáka ml. v úvodnom zápase 19. septembra proti tureckému Besiktasu Istanbul budú môcť spoľahnúť aj na podporu z tribún.

Sankcia za protikosovské prejavy

V ostatných dňoch sa v médiách aj na sociálnych sieťach objavili informácie, že Slovan má od Európskej futbalovej únie (UEFA) dostať sankciu za protikosovské prejavy zo strany divákov v júlovom stretnutí 2. predkola Európskej ligy 2019/2020 proti KF Feronikeli z Kosova (2:1).

„Klub intenzívne rieši vzniknutú situáciu. Od UEFA si vyžiadal podrobné odôvodnenie rozhodnutia a odvolal sa voči navrhnutému trestu (jeden zápas bez divákov, finančná pokuta a podmienka). Stále čakáme na oficiálne rozhodnutie. Pred dôležitou odvetou s PAOK Solún sme touto témou nechceli zbytočne vytvárať tlak či negatívnu atmosféru okolo nášho mužstva,“ uvádza sa vo vyhlásení Slovana na klubovom webe.

Zákaz len na domáci zápas

Tím z Tehelného poľa sa v K-skupine EL stretne okrem tureckého protivníka aj s portugalským Sportingom Braga a anglickým Wolverhamptonom Wanderers.

Ako sa ďalej píše v stanovisku „belasých“, trest v podobe uzatvorenia štadióna by sa mal týkať výlučne stretnutia s Besiktasom. „V tejto chvíli je situácia taká, že nepadlo akékoľvek oficiálne rozhodnutie. Prípadný trest by sa mal týkať len prvého domáceho zápasu s Besiktasom, t. j. nie druhého domáceho súboja s Wolverhamptonom, ako sa mylne uvádzalo na sociálnych sieťach,“ dodal bratislavský klub s tým, že o oficiálnom rozhodnutí bude verejnosť informovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom