Skalica prehrala v Trenčíne, v šlágri zdolali Košice Slovan

Trencin skalica
Zľava: Brankár Dukly Trenčín Vladimír Kováč, hráč HK 36 Skalica Rastislav Konečný a hráč Dukly Trenčín Miroslav Habšuda počas zápasu 48. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín - HK 36 Skalica. Trenčín, 17. február 2011. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 17. februára (WEBNOVINY) – Výsledky 48. kola slovenskej najvyššej hokejovej ligy.

HK Nitra – MHC Mountfield Martin 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 0:0 – 0:0, 0:1)

Bez názvu

Obe mužstvá si uvedomovali, že ide o dôležitý zápas a podľa toho to na ľade vyzeralo.

Na výraznejšie šance si diváci museli počkať, no Sobotova strela v 12. min a ani tvrdá Ďurákova v 17. min nezmenili skóre. Úvodná tretina divákov príliš nenadchla a inak ako bez gólov sa nemohla skončiť.

Prvý gól priniesla až 25. min. Domáci Tománek si v strednom pásme vymenil puk so Štefankom a po krátkom úniku prestrelil Šimka – 1:0. V 29. min hrali hostia dvojnásobnú presilovku. V nej najskôr tvrdo strieľal Výborný, no Fedor zachránil efektným zákrokom lapačkou. O pár sekúnd však už kapituloval. Ďalší pokus od modrej čiary už neudržal a pohotový Galamboš zblízka vyrovnal. Zvýšené tempo hry pokračovalo aj v ďalšom priebehu. Tesný náskok vrátil domácemu tímu v 37. min Kropáč, to hrala Nitra dvojnásobnú presilovku a v nej si martinský gólman Šimko zrazil do bránky Kropáčovu strelu z ostrého uhla. Ani tento náskok však domácemu tímu dlho nevydržal. V závere druhej časti hrali hostia presilovku a po Ďurákovom zaváhaní premenil únik Galamboš.

Tretia tretina priniesla bojovný hokej a viacero presiloviek na oboch stranách. Hostia nevyužili 102 sekúnd trvajúcu výhodu o dvoch hráčov, čo ich mohlo mrzieť. Rozhodnúť mohol v 59. min Galamboš, no jeho strela zblízka tesne minula bránku. Za nerozhodného stavu nasledovalo predĺženie. Ani to však o víťazovi nerozhodlo, hoci obe mužstvá v ňom mali možnosť presilovky. V samostatných nájazdoch boli úspešnejší hostia, ktorých víťazný gól strelil Važan.

Karol Kolečáni (tréner Nitry): „Prehrali sme si to sami. Mali sme veľa vylúčených. Päťminútové oslabenie nás stálo veľa síl, ktoré v závere chýbali. Chceli sme sa priblížiť k Martinu, no to sa nám nepodarilo, takže sme sklamaní.“

Branislav Stolárik (asistent trénera MHC Martin): „Do Nitry sme pricestovali s cieľom odniesť si nejaké body. To sa nám aj podarilo, sme preto spokojní. Rozhodnúť sme mohli už v tretej tretine v presilovke piatich proti trom. Ďakujem našim hráčom za odvedený výkon.“

Góly: 26. R. Tománek (M. Štefanka, Vosátko), 37. Kropáč (Vosátko) – 30. Galamboš (Matejka), 40. Galamboš (Macejka), rozhodujúci sam. nájazd: Michal Važan

Vylúčení: 10:9 na 2 min, navyše: Kropáč 5+DKZ za kopnutie a Mašlonka (obaja Nitra) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Husička – Milan Novák, Stano, 1891 divákov

Nitra: I. Fedor – Rais, Ďurák, Vosátko, Martin Bača, Gurčík, Ordzovenský, Tůma, K. Grman – H. Ručkay, Hamrák, G. Saliji – Kropáč, M. Štefanka, R. Tománek – Mašlonka, M. Segľa, Hrnka – Piačka, Bene, Radulay

Martin: M. Šimko – Drgoň, Matejka, Brcko, M. Výborný, Leško, Zukal, Vartovník, Škumát – Kriška, Galamboš, Michal Važan – V. Škoda, Fadrný, Škumát – Macejka, J. Cíger, Sobota – Šiškovský, Murček, Miroslav Ižvolt

MsHK DOXXbet Žilina – HK AutoFinance Poprad 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)

Brankár Igor Murín z MsHK Žilina

Hostia mohli ísť do vedenia hneď v úvode zápasu, keď mali početnú prevahu pri vylúčení domáceho Kudělku, tú však nevyužili.

Boli to žilinskí vlci, ktorí v 7. min zásluhou Troligu išli do vedenia po jeho premiérovom góle v tejto sezóne. O minútu neskôr sa presadil center štvrtého útoku Linet a domáci viedli 2:0. Michal Chovan potvrdil, že v Žiline sa mu darí a peknou strelou v 14. min znížil na 1:2. V záverečnej minúte prvej tretiny Tomáš Harant od modrej čiary strieľal presne a Melicherčík tretíkrát lovil puk zo svojej siete.

Úvod druhej tretiny nebol pre Žilinu najlepší, keď najskôr išiel na trestnú lavicu Drábek a potom Smotrila. Hostia po desiatich sekundách využili početnú prevahu piatich proti trom gólom Svačinu. V 25. min mal ideálnu šancu na vyrovnanie Popradčan Takáč, ale nepremenil. O minútu neskôr unikol Richard Huna, ale ani ten neprekonal Melicherčíka. V nasledujúcich minútach mali Popradčania viac z hry, ale nepodarilo sa im vyrovnať. V závere tretiny boli vylúčení hosťujúci Svitana i domáci Dlouhý, no početnú prevahu ani jeden z tímov nevyužil.

V záverečnej tretine to bolo obojstranne nervózne. Popradčania sa snažili vyrovnať, domáci udržať jednogólový náskok. Dvakrát sa hralo štyria proti štyrom, ale gól padol až v 54. min, keď „osemstovkár“ Martin Kuľha z ľavej strany prestrelil Laca a vyrovnal na 3:3. Stretnutie bolo dramatické do posledných sekúnd, šťastie sa naklonilo na domácu stranu, keď kapitán Žilinčanov Devečka 15 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času prekonal delovkou Melicherčíka.

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): „Vstup do zápasu sme mali veľmi dobrý, dobre sme korčuľovali, mali sme tlak aj väčší počet striel, z ktorých padli tri góly. V druhej tretine súper zapol, inkasovali sme gól ale potom sme to ustáli. Tretia tretina bola rozkúskovaná, po treťom inkasovanom góle to vyzeralo, že už bod ani nezískame. Šťastie sa však naklonilo na našu stranu. Som rád, že sa nám podarilo získať tri body.“

Ladislav Svozil (tréner Popradu): „Úvod zápasu nám nevyšiel podľa predstáv, ako sme si povedali aj v šatni. Dávali sme viac priestoru domácim a zaslúžene prehrávali o tri góly. V druhej tretine sme sa zdvihli a vsietili kontaktný gól. V tretej sme vyrovnali a mohli sme ísť aj do vedenia. Žiaľ, 15 sekúnd pred koncom sme inkasovali. Škoda, bodík možno i dva sme si zaslúžili.“

Góly: 7. Troliga (Smotrila, Houdek), 8. Linet (T. Sýkora, Kubiš), 20. Harant (P. Sivák, D. Devečka), 60. D. Devečka (P. Sivák, Richard Huna) – 12. Michal Chovan (Balán), 23. Svačina (R. Suchý, R. Rapáč), 54. Kuľha (Strömberg, Koskinen)

Vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše: Ďurkech a Houdek (obaja Žilina) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga – Bundil, P. Šefčík, 1295 divákov

Žilina: M. Laco – D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Staňo, Krčula – P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, V. Nemec, Stupka – M. Drevenák, Troliga, Smotrila – T. Sýkora, Linet, Kubiš

Poprad: Melicherčík – Pentikäinen, R. Suchý, Kovačevič, Tavželj, Fabian, D. Kramár, Malina – Strömberg, Koskinen, Kuľha – Michal Chovan, Balán, Vaic – Svačina, A. Kroták, R. Rapáč – Škovira, S. Takáč, P. Svitana

Dukla Trenčín – HK 36 Skalica 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Hostia nezachytili úvod zápasu a domáci si pomerne rýchlo utvorili dvojgólový náskok.

V 7. min Hlubuček strelou od modrej čiary cez zhluk hráčov otvoril skóre a v 11. min pri signalizovanom vylúčení prepasíroval puk za brankárov chrbát Gašparovič. Skaličania sa až potom aj s pomocou presiloviek dostali do hry a ich snahu korunoval v 19. min kontaktným gólom lišiacky z uhla Pálffy.

Mužstvá pokračovali vo fyzicky náročnom spôsobe hry s patričným nasadením a osobnými súbojmi aj v prostrednej dvadsaťminútovke V ofenzíve sa o niečo viac darilo domácim, v 28. min Nechala trafil žŕdku a v 32. min zvýšil trenčiansky náskok Sojčík zužitkujúc presnú prihrávku pred bránku.

V závere tejto tretiny hrali hostia viac ako poldruha minúty v početnej prevahe o dvoch hráčov, domáci však súperovmu náporu odolali a psychickú výhodu si ponechali na svojej strane.

Proti skalickej srdnatosti Trenčania postavili bojovnosť a správne taktické myslenie, navyše ich viackrát podržal brankár Kováč, takže skóre sa nemenilo. Až dve minúty pred koncom poistil zaslúžené víťazstvo domácich Sojčík, ktorý bekhendovou dorážkou zblízka pod hornú žŕdku uzavrel skóre. Keďže súperi hrali s vervou až do záverečnej sirény, spokojní diváci videli počas dramatického stretnutia veľa zaujímavých akcií.

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): „Chceli sme do zápasu vstúpiť aktívne a streliť prvý gól čo sa nám aj podarilo a potom sme si začali viac veriť. V druhej tretine sme síce hrali nepresne, ale dokázali sme súperovi odskočiť na dvojgólový rozdiel a dokázali sme tiež ustáť dve oslabovky o dvoch hráčov, čo bolo rozhodujúcim momentom zápasu. Teší nás, že sme potvrdili body získané v predchádzajúcom zápase na súperovom ľade a za bojovnosť patrí hráčom vďaka, potešili sme našich verných divákov.“

Peter Oremus (tréner Skalice): „Musím vyjadriť maximálnu nespokojnosť, príčinu našej prehry vidím v zlom prístupe väčšiny hráčov k tomuto zápasu. Mužstvo z popredia tabuľky musí hrať naplno v každom stretnutí.“

Góly: 7. Hlubuček (A. Šťastný, Pardavý), 11. J. Gašparovič (M. Daňo, Melichárek), 32. Sojčík (Tybor, R. Tvrdoň), 59. Sojčík (R. Tvrdoň) – 19. Pálffy (Obdržálek, R. Školiak)

Vylúčení: 7:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík – Rovenský, Korba, 2 460 divákov

Trenčín: V. Kováč – Hlubuček, Vizváry, Nechala, Gabriš, Habšuda, E. Bednár, Štindl, M. Biro – P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý – M. Daňo, Melichárek, J. Gašparovič – Sojčík, R. Tvrdoň, Tybor – O. Mikula, Broska, M. Filo

Skalica: Lakosil – Vyrúbalík, Šmach, Pojkar, Kloz, Jankovič, Křetinský, Gula, Magušin – Pálffy, R. Školiak, Obdržálek – Lušňák, J. Hruška, T. Višňovský – Kutálek, Holovič, R. Konečný – J. Jurík, Klejna, T. Mikúš

HC Košice – HC Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Kosice slovan

Po oťukávacej úvodnej 5-minútovke mal prvú príležitosť v zápase Pašek, ale Konrád vyrazil jeho pokus. V 7. min vypálil bombu Jerofejevs, veľkú príležitosť mal aj Preisinger, ale Hylák si udržal čisté konto rovnako ako aj Konrád po nepríjemnej strele Jenčíka.

Oceliari otvorili skóre v 11. min, keď Pašek šikovne spravil sťahovačku a bez problémov prekonal brankára Slovana. V 13. min postavili tribúny na nohy Novák s Harveym. Rozdali si to v pästnom súboji, pri ktorom legionár pretiahol Novákovi dres cez hlavu. V 16. min mieril osamotený Haščák vedľa bránky.

V druhej tretine Slovan zlepšil napádanie, ale mohol inkasovať, keď Pašek zblízka tesne minul bránku hostí. V 31. min mal gól na hokejke najskôr Frühauf, ktorý mieril nepresne a po ňom Ďatelinka, toho vychytal Hylák. Neujalo sa ani bekhendové zakončenie Zálešáka počas presilovky, keď zblízka netrafil bránku.

V 46. min strieľal po ľade Frühauf, Hylák zasiahol betónom, potom mal dve ideálne príležitosti Spilar, ale ani jednu nevyužil. V polovici tretej tretiny sa Švárny ocitol medzi kruhmi osamotený, ale jeho presilovková strela skončila v Hylákovej lapačke. V 53. min po presilovkovom obliehaní dostal puk do bránky Ďatelinka. Domáci dlho protestovali, keďže Ďatelinka bol v bránkovisku. Košičania však aj na túto situáciu našli odpoveď, v 55. min už po ôsmich sekundách zásluhou Draveckého využili presilovku. A potrestali aj ďalšie vylúčenie Bartánusa, keď v 58. min pridal tretí gól Miklík. Na víťazstve Košíc už nič nezmenila ani záverečná power-play hostí.

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): „Odohrali sme dobré stretnutie, dobre sme korčuľovali, vytvorili sme si pekné príležitosti a vyhrali sme zaslúžene. Chlapcom ďakujem za dobre odvedenú robotu. Tú situáciu pri góle nebudem komentovať.“

Roman Stantien (asistent trénera Slovana): „Bol to výborný hokej, s dobrým nasadením, tvrdosťou a šancami, aj keď gólov padlo menej. Záver vyšiel lepšie domácim, musíme im zagratulovať a poďakovať našim chlapcom za výkon. Čo sa týka nášho gólu, je zbytočné polemizovať či bol alebo nebol, jednoducho ho rozhodca uznal.“

Gól: 11. Pašek (Michel Miklík, S. Gron), 55. Dravecký (Pašek, Marcel Haščák), 58. Michel Miklík (S. Gron, Jenčík) – 53. Ďatelinka (P. Bakoš, Bulík)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Michal Novák 5+10+DKZ za zhodenie rukavíc – Harvey 5+10+DKZ za zhodenie rukavíc, Štajnoch na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Jonák – Gajan, P. Korba, 8347 divákov

Košice: Hylák – Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Michal Novák, Martin Chovan, Mlynarovič – P. Bartoš, Kristek, Zálešák – Jenčík, S. Gron, Michel Miklík – Pašek, Marcel Haščák, Dravecký – Spilár, Hvila, E. Piatak

Slovan: Konrád – Dobroň, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Štajnoch, L. Kozák, Trška, Jerofejevs – Šatan, Preisinger, L. Hudáček – Kukumberg, M. Hudec, M. Bartánus – D. Skokan, Bulík, M. Bakoš – Buc, A. Kudrna, Harvey

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2011/2012 po piatkových zápasoch 48. kola:

HK Orange 20 10 0 0 1 0 0 9 15:41 2

Poznámka: (počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body)

Viac k osobe Marcel HaščákMartin KuľhaMichal ChovanMichel MiklíkMilan NovákRichard HunaRóbert Huna