Skalica si vydrela víťazstvo, tesne zdolala 'dvadsiatku'

Trenčín - Skalica
Hráči HK 36 Skalica sa radujú z gólu počas hokejového zápasu 30. kola Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín a HK 36 Skalica. Trenčín, 10. december 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 16. októbra (WEBNOVNY) – Hokejisti Skalice dosiahli v Tipsport extralige 2014/2015 druhé víťazstvo za sebou, keď vo štvrtok v Bratislave zdolali tím HK Orange 20 tesne 3:2. Do vedenia sa v 27. min dostali domáci mladíci, keď v oslabení skóroval Skalický.

Vzápätí však skorigoval Pavešic a vedenie pre Skalicu zabezpečil v 36. min Stloukal. Na jeho presný zásah reagoval vyrovnávajúcim gólom v 45. min Hrušík, no tri body pre hostí zabezpečil v 48. min v presilovke Nechala.

Hokej – Tipsport extraliga 2014/2015 – 14. kolo:
HK Orange 20 – HK 36 Hant Skalica 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 27. Skalický, 45. Hrušík (Hochel, S. Petráš) – 28. Pavešic (Bezúch, J. Jurík), 36. Stloukal, 48. Nechala (J. Jurík, Štumpf)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Bundil – Kacej, Stanzel, 279 divákov

Orange 20: Okoličány – Pavúk, Jendroľ, Hochel, Bačik, J. Varga, Mendrej, F. Fekiač, Vadovič – Briestenský, Sukeľ, Koyš – Kabáč, S. Petráš, Skalický – Hrušík,Horvát, Tábi – Galis, Giľák, R. Bondra

Skalica: M. Lipovský (29. P. Romančík) – I. Jankovič, Gründling, Drtina, P. Horváth, Nechala, Pavešic, Mikéska – Vaškovič, Stloukal, Šimíček – Méry, Jabrocký, Chylo – J. Jurík, Štumpf, Bezúch – Rejžek, Brzobohatý, M. Romančík

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 po štvrtkovom zápase 14. kola:

HK Orange 20 9 1 0 1 0 0 7 16:25 5

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.