Skalica, Slovan, ani Košice v extralige nezaváhali

Trencin slovan
Zľava: Brankár Dukly Trenčín Vladimír Kováč, hráč Dukly Trenčín Martin Chovan a hráč HC Slovan Bratislava Ján Lipiansky počas 25. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín - HC Slovan Batislava . Trenčín, 27. november 2011. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 27. novembra(WEBNOVINY) – Výsledky 25. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Góly: 30. R. Tvrdoň (A. Šťastný) – 13. L. Hudáček (Preissinger, Kukumberg), 18. Šatan (D. Skokan, Lipiansky), 36. Lipiansky (Švarný, Kukumberg)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0 , rozhodovali: Lauff – M. Novák, Valach, 3410 divákov

Trenčín: Hiadlovský (21. Kováč) – Štindl, Gabriš, Martin Chovan, Trefný, E. Bednár, Bobček – Tybor, A. Šťastný, R. Tvrdoň, od 41. min Habšuda – O. Mikula, Sojčík, Lelkeš – M. Filo, P. Kopecký, T. Melichárek – T. Radulay, M. Daňo, Koložváry

Slovan: Konrád – Dobroň, Bohunický, Švarný, Jass, P. Frühauf, I. Ďatelinka – Preissinger, Kukumberg, L. Hudáček – Šatan, Lipiansky, M. Bakoš – M. Bartánus, Bulík, D. Skokan – J. Cíger, D. Buc, M. Sloboda

I. tretina

V prvej tretine sa hra nerozvinula do potrebného tempa, akcie na oboch stranách boli nedôrazne zakončované.

Domácim sa nedarilo v ofenzíve výrazne pritlačiť súpera, hostia vyrážali do protiútokov a pomerne ľahko sa ujali dvojgólového vedenia. V 13. min sa po vhadzovaní predral k bránke L. Hudáček a blafákom prekonal Hiadlovskeho.

V 18. min po rýchlej kombinácii blízko pred bránkou usmernil puk do siete Šatan.

II. tretina

Domáci sa zmohli na poriadnu odpoveď až v polovici zápasu počas presilovky o dvoch hráčov. R. Tvrdoň spomedzi kruhov zakončil obliehanie bratislavskej bránky a dosiahol kontaktný gól. Ďalšia snaha Trenčína narážala na súperovu kontaktnosť, ale stretnutie aspoň dostalo potrebnú iskru a spád, pribudlo viac osobných súbojov i nervozity. V 35. min mali takmer minútu výhodu dvojnásobnej presilovky aj hostia a krátko po návrate prvého z vylúčených Lipiansky do odkrytej bránky po preťažení trenčianskej obrany vrátil Bratislavčanom dvojgólový náskok. V 39. min hosťujúci Bakoš nepremenil trestné strieľanie.

III. tretina

V 48. min rozhodca neuznal gól Dukly, pretože príliš skoro prerušil skrumáž pred bránkou, búrku nevole v domácich radoch vyvolalo aj niekoľko ďalších sporných neodpískaných súbojov. Hostia však skúsene a trpezlivo odolávali neutíchajúcej snahe Trenčína o zvrat, domáci však zo svojej iniciatívy nedokázali nič vyťažiť, pretože Slovan svoje víťazstvo ustrážil.

Dušan Gregor (tréner Trenčína): „V prvej tretine sme dostali dva úplne zbytočné a lacné góly a takýto náskok si skúsené mužstvo akým Slovan je, dokáže umnou hrou postrážiť. Navyše po kontaktnom góle prišiel opäť zbytočný faul z našej strany a v následnom oslabení sme dostali ďalší gól. Hoci sa naše mužstvo snažilo a chlapci bojovali, opäť sa ukázal rozdiel v hernej kvalite medzi týmito dvoma súpermi. Budeme musieť náš káder posilniť, pretože v opačnom prípade môžeme mať veľké problémy.“

Štefan Mikeš (tréner Slovana): „Prvú tretinu sme odohrali excelentne, vytvorili sme si nej dvojgólový náskok, čo rozhodlo o našom víťazstve. Ďalší priebeh zápasu už bol vyrovnanejší a hral sa atraktívny hokej. Nechali sme sa príliš často vylučovať a to nás občas vyhodilo z rytmu ale nakoniec sme tento náročný zápas dotiahli do víťazného konca.“

MHC Mountfield Martin – HC Košice 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 12. Jenčík (Dravecký), 33. D. Pašek (Marcel Haščák, M. Novák), 39. Dravecký (P. Bartoš, Marcel Haščák)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Miroslav Ižvolt, Rúfus a Drgoň 10+DKZ za zhodenie rukavíc a nešp. správanie – Mlynarovič, M. Novák, Marcel Haščák 10+DKZ za zhodenie rukavíc a nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:1, rozhodovali: Goga – Brath, Stano, 3000 divákov

Martin: M. Šimko – Zukal, Rúfus, L. Kozák, Martin Výborný, Matejka, Drgoň, Škumát, Hriňa – J. Markovič, Galamboš, Michal Važan – Kriška, Škoda, Šišovský – Macejka, Murček, Miroslav Ižvolt – Themár, Zeliska, Sobota

Košice: Hylák – J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, M. Novák, Slimák, M. Takáč – Dravecký, Petruška, Jenčík – Michel Miklík, S. Gron, P. Bartoš – Marcel Haščák, E. Piatak, D. Pašek – O. Gmitter, Mlynarovič, Vorel

I. tretina

Martin kosice

Martinčania vstúpili do zápasu ako „víchor“, úvodnú šancu zápasu mal už v 18. sekunde Galamboš, ale v ideálnej pozícii netrafil Hylákovú bránku.

O minútu neskôr zamestnal košického gólmana aj Šišovský. Košičania potom zapli na vyšší stupeň, v 4. min vyprášil Šimkove betóny Michel Miklík, o minútu neskôr Gronovu strelu smerujúcu do bránky odpálil Výborný.

Martinčania mohli isť v presilovke v 11. min do vedenia, ale Markovič nezužitkoval dobrú Galambošovu prihrávku. V oslabení potom využila prečíslenie dvojica Dravecký- Jenčík a Košice viedli – 0:1. Po pokračujúcej presilovke zahodili Kozák a Šišovský aj nemožné. V závere prvej tretiny zastúpil Zukal na bránkovej čiare Šimka po Bartošovej strele.

II. tretina

V druhej tretine tempo hry upadlo, hostia pozorne bránili a domáci sa už tak ľahko neodstávali pred Hyláka ako v prvej časti. V 31. min vystrašil Markovič v presilovke Hyláka, ale ani početné výhody Spišiakovcom nevychádzali. Hokejovejší Košičania hrali jednoduchšie a čakali na svoju príležitosť. V 33. min našiel Haščák nepokrytého Pašeka, ktorý poslal oceliarov už do dvojgólového náskoku. Inkasovaný gól domácimi otriasol, na ľade sa potom už iba hľadali. V 39. min hrali hostia presilovku, ktorú Dravecký za 14 sekúnd premenil a zvýšil tak už na pre Martin hrozivých 0:3.

V tretej tretine sa „kosačky“ sympaticky snažili o návrat do zápasu. V 42. min mohli dať prvý gól, ale Ižvoltova strela smerovala iba do žŕdky a symbolicky dokumentovala strelecké suchoty domácich hráčov. Košičania s prehľadom doviedli duel do víťazného konca a naďalej trónia na čele súťaže.

Ladislav Spišiak (tréner Martina): „Odohrali sme dobrý zápas s kvalitným súperom. Keby sme dali v prvej desaťminútovke gól, možno by sa duel uberal iným smerom. Súper potrestal každú našu chybu, mrzí ma najmä úvodný gól, ktorý sme inkasovali v presilovke. Ďakujem hráčom za predvedený výkon, opäť bojovali, ale v koncovke nám chýbalo šťastie.“

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): „Vedeli sme, aký súper na nás čaká, preto sme sa na zápas dobre pripravili. Podali sme zodpovedný výkon, pozorne sme bránili priestor pred našou bránkou. Pomohol nám aj úvodný gól v oslabení.“

HK 36 Skalica – MsHK DOXXbet Žilina 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)

Góly: 19. Konečný (sam. nájazd), 44. J. Hruška (Pálffy), 50. Pálffy (J. Hruška, R. Školiak) – 4. Róbert Huna (Sivák, Richard Huna), 7. V. Nemec (T. Staňo)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 , rozhodovali: J. Konc – Návratek, Kacej, 2048 divákov

Skalica: Lakosil – Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, Karlíček, T. Magušin, Gula – Pálffy, R. Školiak, J. Hruška – Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský – Kutálek, Holovič, M. Šátek – J. Jurík, Klejna, Konečný

Žilina: M. Laco – Houdek, Bokroš, D. Devečka, Ďurkech, T. Staňo, Dlouhý – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, V. Nemec, T. Sýkora – M. Drevenák, Michailov, Smotrila – od 21. min Stupka, Linet, Kubiš

I. tretina

Hráči domácej Skalice v úvodnej tretine previedli nevýrazný výkon s množstvom chýb. V 4. min otvoril skóre duelu hosťujúci Róbert Huna, ktorý sa dostal k odrazenému puku a úplne voľný prekonal Lakosila. O tri minúty neskôr pridal druhý žilinský gól V. Nemec, keď využil skrumáž pred skalickou bránkou. Domáci sa postupne dostávali do zápasu, ale dlho sa im nedarilo skorigoval. Ešte pred prvou sirénou však z trestného strieľania znížil R. Konečný na 1:2.

II. tretina

Druhá tretina bola v porovnaní s prvou bohatšia na gólové príležitosti a akcie. Devečka v 23. min len tesne minul bránku ostrou strelou od modrej. Obaja súperi nevyužili v druhej dvadsaťminútovke zhodne po dve presilové hry.

V treťom dejstve domáci pevne prevzali iniciatívu a po nepremenených šanciach J. Hrušku a Obdržálka prišiel vyrovnávajúci gól po peknej akcií Hrušku s Pálffym. Skalický tlak počas následnej presilovky zosilnel a Pálffy doklepol puk za brankára M. Laca. Žilina potom hrozila najmä z protiútokov, no v koncovke jej hráči nemali veľa šťastia.

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): “ Po taktických chybách zaslúžene viedol súper. V ďalších tretinách sme si dokázali vytvoriť šance. O výhru sa postarala prvá päťka, ktorá v tretej tretine dvakrát skórovala.“

Milan Jančuška (tréner Žiliny): „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, hrali sme dobre takticky. Skalicu vrátilo do stretnutia nariadené trestné strieľanie. Vylúčenia nás pripravili o veľa síl a v ďalšom priebehu rozhodovali detaily.“

HK Nitra – HKm Zvolen 4:5 po sam. nájazdoch (1:1, 1:3, 2:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 11. Hrnka (G. Saliji, Ďurák), 32. Šumichrast (Púchovský, M. Štefanka), 43. M. Bača (M. Štefanka, G. Saliji), 57. Fojtík (Uhnák) – 8. Marek Slovák (Juraško, Brabenec), 34. Sikela (Otčenáš, M. Jurík), 35. Trochta (Škvaridlo, J. Mucha),

36. V. Baláž (Korhonen, L. Jurík), rozhodujúci samostatný nájazd Trochta

Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Bundil, M.Junek, 1630 divákov

Nitra: Šimboch (35. Čiliak) – König, M. Hruška, Ďurák, M. Bača, Kružík, Hrudík, K. Grman – Fojtík, Valčák, S. Saliji – Hrnka, M. Štefanka, G. Saliji – Uhnák, Piačka, Kluka – Púchovský, Šumichrast

Zvolen: Škrečko – Marek Ďaloga, Korhonen, Juraško, Vantroba, J. Mucha, Hraško, Ťavoda, Zošiak – Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž – Marek Slovák, Brabenec, Čurilla – Zuzin, Trochta, Škvaridlo – Otčenáš, M. Jurík, Síkela

I. tretina

Už v 1. min mohol domácich poslať do vedenia Valčák, no dve dobré príležitosti na skórovanie nevyužil. V 4. min hrala Nitra presilovku. Skórovať v nej však mohli Zvolenčania, no tiesnený Marek Slovák pred odkrytou bránkou neskóroval. Ten istý hráč si však všetko vynahradil v 8. min, v presilovke hostí mu puk posunul obranca Juraško a bývalý hráč Nitry skóroval strelou bez prípravy – 0:1.

Domáci gólovo odpovedali tiež v presilovke, keď v 11. min Hrnka úspešne tečoval nahodený puk. V 14. min si v ďalšej početnej výhode domáci vytvorili tlak, no proti strele Garipa Salijiho zachránila brankára Škrečka horná žŕdka.

II. tretina

Gólovo úrodná bola druhá polovica prostrednej tretiny. Po tom čo hostia nevyužili dve presilovky udrelo na opačnej strane. V 32. min ušli do brejku mladíci Púchovský a Šumichrast a po presnej strele druhého menovaného Nitra viedla. Tesný náskok domácich však naštartoval hostí. Tí odpovedali už v nasledujúcej minúte, keď brankár Šimboch najskôr kryl nájazd Otčenáša, no na Sikelovu dorážku bol prikrátky.

Po ďalšej akcii už viedli hostia. Trochta strelou z ostrého uhla nachytal Šimbocha a ten sa následne nechal vystriedať Čiliakom. Ani druhý gólman Nitry si však dlho čisté konto neudržal. V 36. min ho strelou z pravej strany prekonal Baláž a Zvolen upravil na 4:2. Domáci si vzali oddychový čas, no do konca druhej tretiny sa už skóre nezmenilo.

III. tretina, predĺženie a samostatné nájazdy

Domáci sa vrátili do zápasu v 43. min. V presilovke našiel M. Štefanka medzi kruhmi obrancu M. Baču, ktorý sa zblízka nemýlil. V 44. min fauloval König Zvolenčana Škvaridla, no ten následné trestné strieľanie nepremenil. Podobná situácia sa o dve minúty odohrala aj na opačnej strane, v samostatnom nájazde nebol úspešný ani domáci Fojtík.

Ten istý hráč však skóroval v 57. min. Peknou akciou sa prezentoval domáci mladík Uhnák a po jeho prihrávke sa Fojtík nemýlil – 4:4. Do konca tretej tretiny sa už skóre nezmenilo ani po Hruškovej tvrdej strele v závere. Rozhodnutie neprinieslo ani predĺženie a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich mali viac šťastia hráči Zvolena, ktorý vyhrali zásluhou úspešného pokusu Trochtu.

Ján Jaško (tréner Nitry): „V druhej tretine sme inkasovali tri rýchle góly, no aj za nepriaznivého stavu sme sa dokázali zomknúť. Po výpadku v druhej tretine sme v tretej súpera prakticky do ničoho nepustili. Niekoľko hráčov odišlo, ďalší boli zranení. Mužstvo si dnes za výkon možno zaslúžilo aj dva body.“

Vladimír Klinga (asistent trénera Zvolena): „Počítali sme s tým, že domáci budú hrať útočne. Potvrdilo sa to, vytvorili si tlak. Nehrali sme kompaktne, mali sme vzadu veľa dier, spadli nám však šťastné góly. Nájazdy sú o umení aj o šťastí, hoci je to pre domácich možno dnes kruté, odnášame si dva body, za ktoré sme radi.“

HC’05 Banská Bystrica – HK AutoFinance Poprad 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 40. Paľov (Češík, Kútny) – 11. Kmiť (Vaic, Kroták), 17. Kmiť (Kovačevič), 60. R. Suchý.

Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1 , rozhodovali: Jonák – J. Tvrdoň a M. Orolín, 1326 divákov

Banská Bystrica: Chorošun – Cebák, Haverinen, Grman, P. Huba, Kubka, Cunik, Brňák, Bambúch – Tománek, Jokila, T. Hričina – F. Novák, Češík, Kútny – Krisstoffersson, Heizer, M. Kokavec – Marcinek, Paľov, Petro

Poprad: Melicherčík – D. Brejčák, R. Suchý, A. Novotný, Kovačevič, M. Šterbák, Fabian, D. Kramár – Vandas, Koskinen, Kuľha – A. Kroták, Kmiť, Vaic – Svitana, Hult, Rapáč – Škovira, A. Nedorost, Gellerstedt

I. tretina

Banskobystričania si sami pokazili prvú tretinu, v ktorej prestrieľali Poprad, mali tlak, ale prehrali ju 0:2. Už v 30. sekunde pohrozil hosťujúci Kuľha a ukázal, že do banskobystrickej bránky vedie cesta cez rýchly prechod a kľučky, aj keď Chorošuna neprekonal. V 9. min mal šťastie Melicherčík, keď po Heizerovej strele z ľavého kruhu zazvonila žŕdka a následne banskobystrický útočník neposlal odrazený puk do odkrytej bránky.

O minútu neskôr hrozil Poprad v presilovke. Po zlej rozohrávke Chorošuna sa pred ním ocitli Koskinen a Vandas, ale gólmana neprekonali. Na opačnej strane strieľal v oslabení Češík, prekonal Melicherčíka, ale puk zostal pred čiarou a nemal ho kto dostať za ňu. Hostia následne vyhrali vhadzovanie pred vlastným brankárom, založili rýchlu akciu, Kmiť sa pekne prekľučkoval až pred Chorošuna a nedal mu žiadnu šancu – 0:1.

Tlak Banskej Bystrice bol enormný, ale Melicherčík podržal tím pri šanciach Bambúcha, Paľova a Marcinka. Domáci zle zahrali presilovku a v 17. min pykali, Tománek s Jokilom sa ponúkali na modrej, kto zoberie puk a to využil Kmiť. Kubka už nestíhal hasiť situáciu a popradský útočník uspel pred Chorošunom aj druhýkrát – 0:2. Paľov potom v závere tretiny netrafil puk pred poloprázdnou bránkou hostí.

II. tretina

Smolu mali dlho „barani“ aj v druhej tretine, nešlo im to kombinačne, napríklad v 22. min Heizerovi s Kristofferssonom. O tri minúty neskôr Novák prihral Kútnemu, ktorý zblízka netrafil puk do odkrytej bránky. Poprad ožil až v 36. min, ale Kuľhovi v dobrej šanci asi z dvoch metrov chýbala presnejšia muška. Banskobystričanom napokon vyšla presilovka v závere druhej časti, keď Paľov vystrelil z ľavého kruhu a po teči hosťujúceho Hulta puk skončil za Melicherčíkom – 1:2.

Aj v tretej tretine boli aktívnejší domáci hokejisti, ale už si nevytvorili toľko šancí, naopak nebezpečné situácie si vytváral pred Chorošunom Poprad. V 42. min sa pokúšal o zvýšenie z dorážky Hult a o štyri minúty neskôr mohol skompletizovať hetrik Kmiť, ale z ľavého kruhu neprekonal Chorošuna. Pohorel aj Rapáč a v 55. min nebol úspešný ani brejk Koskinena. Domáci síce búšili do súpera, ale so strelami od modrej nemal Melicherčík problémy a vždy vedel dobre zorientovať.

V záverečnej hre bez brankára mohol poslať puk do prázdnej bránky Rapáč. Nepodarilo sa mu to a tak smolu domácich potvrdil vlastným gólom Češík, ktorý prihrával z rohu ihriska na modrú čiaru a puk sa dokotúľal do opustenej bránky „baranov“. Rozhodcovia ho pripísali Suchému, ktorý sa ho z hostí dotkol ako posledný.