Skalica v Slovnaft Cupe šokujúco vyradila Žilinu, v semifinále aj Michalovce

FUTBAL: Skalica - ŽŽilina
Zľava: Ján Mizerák, Ladislav Szöcs, obaja z MFK Skalica, a Samuel Mráz z MŠK Žilina počas štvrťfinálového zápasu Slovnaft Cup-u 2016/17. Skalica, 8. marec 2017. Foto: SITA/Martin Medòanský

SKALICA 8. marca (WebNoviny.sk) – Veľké prekvapenie sa vo štvrťfinále futbalového Slovnaft Cupu 2016/17 zrodilo v stredu v Skalici. Domáci druholigista vyradil aktuálneho lídra Fortuna ligy MŠK Žilina. Skaličania zdolali Žilinčanov 3:2 (2:1) a pripravili ich tak o možnosť získať v tejto sezóne „double“.

Domáci zaskočili favorita, keď po 16 minútach hry viedli zásluhou Človečka a Ulricha 2:0. O päť minút neskôr síce S. Mráz skorigoval, ale v 79. min pridal skalickú poistku Šebesta. V nadstavenom čase už len zmiernil prehru MŠK svojím druhým presným zásahom Mráz.

Úlohu favorita naopak potvrdili futbalisti Michaloviec, keď vonku zdolali hráčov treťoligového Liptovského Hrádku 3:0 v stredajšom stretnutí štvrťfinále Slovenského pohára Slovnaft Cupu.

Účastník najvyššej súťaže sa ujal vedenia v prvom polčase gólom Anastasiosa Dimitriadisa, po zmene strán poistili postup Michaloviec do semifinále SC Kristian Kushta a v závere duelu Igor Žofčák. Pre tím z tretej najvyššej súťaže Liptovský Hrádok bola účasť medzi najlepšou osmičkou najväčším úspechom v histórii klubu.

Slovnaft Cup 2016/2017 – štvrťfinále – streda

* hralo sa na 1 zápas

MFK Skalica (II. liga) – MŠK Žilina 3:2 (2:1)

Skalica postúpila do semifinále

Góly: 2. Človečko, 16. Ľ. Ulrich, 79. Šebesta – 21. a 90.+ S. Mráz, ŽK: 50. Vaščák – 35. Kaša, rozhodovali: Marhefka – Štrbo, Barenčík, 1520 divákov

Skalica: Čikoš-Pavličko – Pankaričan (81. Lipták), Pavol Majerník, Hlavatovič, Mizerák – Szöcs – Ľ. Ulrich (88. Jakubek), Človečko (72. L. Hruška), L. Švrček, B. Vaščák – D. Šebesta

Žilina: Volešák – Joan Herrera (32. Mabouka), Kaša, Králik (66. Hancko), Holúbek – Iván Santiago Díaz – Káčer, Cociuc (46. Šejdajev) – Špalek, S. Mráz, Hlohovský

ŠKM Liptovský Hrádok – MFK Zemplín Michalovce 0:3 (0:1)

MFK Zemplín Michalovce postúpil do semifinále

Gól: 35. Dimitriadis, 48. Kushta, 88. Žofčák, ŽK: 86. Hoško – 19. Dimitriadis, 59. T. Sedlák, rozhodovali: Smolák – E. Weiss, Borsányi, 900 divákov

Liptovský Hrádok: Krivulčík – Kojnok, Hoško, Gallo, Sajták (65. P. Moravčík) – Vrlík (71.Pilát) – Zsigmund, Otruba, Podolský – Kotora (75. R. Konečný), Orolín

Michalovce: Kira – Kristi Qose, Kavka, Sipľak, Šimčák – T. Sedlák – I. Žofčák, S. Danko, Dimitriadis (73. Grič), Regáli (71. Serečin) – Kushta (81. Bragin)