Skalicou otriasol výbuch, dve osoby skončili v nemocnici (foto)

272162664_5227919343904912_4659301123075718815_n.jpeg
Pojazdný bufete vybuchli dve propán-butánové fľaše. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 20. januára 20:22

V pojazdnom bufete v centre Skalice vybuchli vo štvrtok popoludní dve propán-butánové fľaše. V dôsledku výbuchu boli podľa Kataríny Križanovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru posádkami záchranárov prevezené do nemocnice dve osoby. Poškodené boli aj okolité budovy a horieť začalo vedľa stojace auto. Hasiči už požiar lokalizovali.

Zasahujúci hasiči našli vo vozidle ďalšie dve nevybuchnuté propán-butánové fľaše, ktoré preniesli do bezpečnej vzdialenosti. Udalosť podľa hovorkyne hasičov v Trnavskom kraji Leny Košťálovej na tiesňovú linku nahlásili o 12:46. Na mieste zasahovali hasiči z Holíča, Senice a dobrovoľní hasiči zo Skalice.

Polícia informovala, že príčiny a okolnosti mimoriadnej situácie zisťuje kriminalistický výjazd, okolie udalosti je uzavreté. „Na miesto sme vyslali aj špeciálny posttraumatický tím, ktorý je pripravený pomôcť zvládnuť celú situáciu zasiahnutým obetiam,“ uviedla trnavská krajská polícia na sociálnej sieti. Právnu kvalifikáciu a ďalšie informácie k prípadu poskytne polícia neskôr, keď to situácia dovolí.

Zlatica Antalová z Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave uviedla, že prípad si na mieste prevzal vyšetrovateľ a polícia vec rieši v súvislosti s trestným činom všeobecného ohrozenia. „Celkovú škodu si majitelia poškodených vozidiel a jednej z budov vyčíslili zatiaľ na takmer 60-tisíc eur,“ doplnila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína KrižanováLena Košťálová
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zborPZ Policajný zbor SR