Škandál v Česku: Štátnu agentúru prehľadala polícia

Czechinvest
Foto: czechinvest.org

PRAHA 8. augusta (WEBNOVINY) – V budove českej štátnej agentúry CzechInvest vykonala polícia v stredu raziu. Informoval o tom server iDNES.cz.

Agentúra má na starosti podporu podnikania a zahraničných investícií v Českej republike.

Dôvod razie nie je známy, ale podľa agentúry Mediafax je možné, že to súvisí s kontrolou, ktorú tam poslal český minister priemyslu Martin Kuba. Tá mala preveriť šéfa agentúry Miroslava Křížka.

Ako informuje server iDNES.cz, sa prehliadka týka výberového konania priemyselných zón.

Webové stránky agentúry CzechInvest od rána nefungovali. Polícia vyviedla na ulicu zamestnancov, ktorí spadajú pod tamojšie ministerstvo priemyslu a obchodu. Hovorkyňa agentúry CzechInvest Štěpánka Filipová pre iDNES.cz povedala, že zamestnanci s políciou spolupracujú. Ďalšie informácie však odmietla poskytnúť.

Od nadriadených sme dostali pokyn, aby sme opustili budovu. Máme sa vrátiť do práce v 13:00 hod.,“ povedal jeden zo zamestnancov pre server ceskápozice.cz

Podľa serveru ceskapozice.sk požiadala zamestnancov divízií investícií, regiónov a auditu, aby sa nedotýkali svojich počítačov.

Česká politická strana ČSSD pred časom zverejnila tlačovú správu o tom, že generálny riaditeľ agentúry CzechInvest Miroslav Křížek sa údajne v tichosti snažil sprivatizovať jednu z hlavných činností tejto agentúry.

Server ceskápozice.cz vo štvrtok zverejnila článok s názvom „Jak se zametá průšvih v CzechInvestu,“ v ktorom zdokumentovala údajne manipulácie pri uverejňovaní výberových konaní štátnej agentúry.

Agentúra mala potichu prideliť niekoľkomiliónovú zákazku na vyhľadávanie priemyselných nehnuteľností pre zahraničných investorov firme Glafin, ktorá ma väzby na jedného zo sponzorov politickej strany Veci Verejné.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom