Škantárovci zdolali v Penrithe Hochschornerovcov

Peter a Ladislav Škantárovci
Peter a Ladislav Škantárovci Foto: canoe.org.au

PENRITH 21. februára (WEBNOVINY) – V nedeľňajšom súboji slovenských posádok v C2 mužov na pretekoch Oceania Open vo vodnom slalome v austrálskom Penrithe boli úspešnejší Peter a Ladislav Škantárovci. Bratranci boli o viac ako dve sekundy rýchlejší ako trojnásobní olympijskí víťazi Peter a Pavol Hochschornerovci. Obe slovenské posádky absolvovali trať v olympijskom kanáli v Penrithe pri Sydney s dvoma trestnými sekundami. Tesne za stupňami pre najlepších skončili Tomáš Kučera s Jánom Bátikom. V ženskom kanoe skončila Jana Dukátová na 2. mieste, keď ju zdolala len Jessica Foxová z Austrálie. Nedarilo sa kajakárom, z ktorých nepostúpil do nedeľňajšieho finále zo semifinále žiaden Slovák.

V sobotu bol najbližšie k stupňom pre najlepších v C1 mužov Matej Beňuš, ktorý skončil na 4. mieste. Beňuš vyhral semifinále, vo finále však zaváhal na jednej z bránok a ani jeho čas nebol najrýchlejší. Víťazom mužského kanoe sa stal Francúz Edern Le Ruyet. Ďalším dvom Slovákom Alexandrovi Slafkovskému a Karolovi Rozmušovi sa nepodarilo postúpiť zo semifinále do desaťčlenného finále.

V ženskom kajaku sa nedokázali presadiť v úvode sezóny ani Jana Dukátová s Elenou Kaliskou. Z interného slovenského súboja vyšla úspešnejšie mladšia, Bratislavčanka Dukátová obsadila konečnú piatu priečku. Ak by zajazdila čisto ako v semifinále, ktoré vyhrala, mohla pomýšľať na najvyšší stupienok. Dvojnásobná olympijská víťazka Kaliská obsadila konečné 10. miesto.

Výsledky – Oceania Open vo vodnom slalome v Penrithe:

Muži:

K1: 1. Daniele Molmenti (Tal.) 97,63 (0), 2. Vavrinec Hradílek (ČR) 99,42 (0), 3. Pierre Bourliaud (Fr.) 99,87 (0), … 19. Marcel Potočný 105,29 (2), 27. Kamil Kaniščák 107,20 (4), 29. Tomáš Mráz 107,66 (2), 32. Ján Šajbidor 108,58 (4), 39. Peter Cibák (všetci SR) 161,78 (54)

C1: 1. Edern Le Ruyet (Fr.) 105,28 (0), 2. Vítězslav Gebas (ČR) 107,50 (2), 3. Takuja Haneda (Jap.) 108,46, 4. Matej Beňuš (SR) 109,68 (2), … v semifinále: 22. Alexander Slafkovský 121,19 (2), 28. Karol Rozmuš (všetci SR) 185,58 (54)

C2: 1. Peter Škantár, Ladislav Škantár 109,03 (2), 2. Peter Hochschorner, Pavol Hochschorner (všetci SR) 111,60 (2), 3. Daniel Goddard, Colin Radmore (V. Brit.) 114,32 (0), 4. Tomáš Kučera, Ján Bátik (SR) 115,23 (4)

Ženy:

K1: 1. Corinna Kuhnleová (Rak.) 111,35 (4), 2. Kateřina Kudějová (ČR) 112,86 (0), 3. Sarah Grantová (Austr.) 112,92 (0), … 5. Jana Dukátová (SR) 113,49 (4), 10. Elena Kaliská (SR) 119,01 (0)

C1: 1. Jessica Foxová (Austr.) 125,01 (0), 2. Jana Dukátová (SR) 126,88 (2), 3. Leanne Guineaová (Austr.) 129,44 (2)

Viac k osobe Alexander SlafkovskýElena KaliskáJán BátikJán ŠajbidorJana DukátováLadislav ŠkantárMatej BeňušPavol HochschornerPeter a Ladislav ŠkantárovciPeter a Pavol HochschornerovciPeter HochschornerPeter Škantár