Skialpinistika Jagerčíková získala na majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku striebornú medailu

MS v skialpinizme
Slovenská skialpinistka Jagerčíková získala na MS striebornú medailu. 10. marec 2019 Reprofoto: www.facebook.com

VILLARS-SUR-OLLON 10. marca (WebNoviny.sk) – Vynikajúci výsledok dosiahla v úvodný súťažný deň na majstrovstvách sveta v skialpinizme slovenská výprava.

V nedeľňajšom šprinte totiž medzi ženami obsadila skvelú druhú priečku Marianna Jagerčíková a vybojovala si striebornú medailu. Nad sily slovenskej reprezentantky bola len Španielka Claudia Galiciová Cotrinová. Bronz si vo švajčiarskom stredisku Villars-sur-Ollon vyjazdila domáca Déborah Chiarellová.

Medzi mužmi obsadil Jakub Šiarnik 24. priečku, Borisa Obergriesa klasifikovali v juniorskej kategórii na 15. pozícii. Matúš Černek skončil medzi kadetmi na 25. stupienku a Laura Kolárová medzi kadetkami na 16. mieste. Šampionát vo Švajčiarsku pokračuje rôznymi súťažami až do soboty 16. marca.

Skialpinizmus má v budúcnosti šancu stať sa olympijským športom, už v roku 2020 bude súčasťou ZOH mládeže vo švajčiarskom Lausanne.