Skladbou roka podľa Gigwise.com je Midnight City od M83

Gitara, hudba
Foto: Klub Templ

BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) – Najlepšou skladbou roka 2011 je podľa redaktorov britského hudobného portálu Gigwise.com pieseň Midnight City od skupiny M83, ktorá je združená okolo francúzskeho hudobníka Anthonyho Gonzaleza.

Skladba pochádza z ich ostatného štúdiového albumu Hurry Up, We’re Dreaming (2011). Ten je podľa magazínu Filter vôbec najlepšou štúdiovou nahrávkou roka 2011. Midnight City je postavená na pravidelných bicích, chytľavom elektronickom podmaze s dream-popovým spevom.

Druhú priečku v rebríčku Gigwise prisúdil skladbe Ego od elektronickej dvojice Burial a Four Tet, ktorá sa pri nej spojila s Thomom Yorkeom z Radiohead. Na tretej priečke je singel No Light, No Light od britskej formácie Florence and the Machine na čele so speváčkou Florence Welch. Štvorka patrí ďalšej charizmatickej Britke PJ Harvey a jej skladbe Let England Shake. Prvú päťku uzatvára skupina Coldplay s hitom Paradise.

Do prvej desiatky sa dostala aj Američanka Lana Del Ray so svojou prelomovou skladbou Video Games, Radiohead s kúskom Lotus Flower či Londýnčanka Adele, ktorá nechýba azda v žiadnom tohtoročnom rebríčku týkajúcom sa hudby. V druhej desiatke majú svoje skladby napríklad Friendly Fires, Metronomy, Bon Iver, James Blake alebo Beirut. Informácie zverejnila webová stránka gigwise.com.

Top 10 najlepších skladieb za rok 2011 podľa redaktorov magazínu Gigwise:

1. M83 – Midnight City

2. Burial, Four Tet & Thom Yorke – Ego

3. Florence and the Machine – No Light, No Light

4. PJ Harvey – Let England Shake

5. Coldplay – Paradise

6. Lana Del Ray – Video Games

7. Radiohead – Lotus Flower

8. The Horrors – Still Life

9. Adele – Rolling In The Deep

10. Fleet Foxes – Helplessness Blues

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bon IverFlorence WelchJames BlakeThom Yorke