ŠKODA predstavila novú kolekciu bicyklov pre rok 2013

Bez názvu
ŠKODA Bike 2013 Foto: ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.

BRATISLAVA 28. mája (WBN/PR) – Ponuka bicyklov značky ŠKODA pre rok 2013 je vďaka desiatim modelom širšia a bohatšia, než kedykoľvek predtým. Portfólio bicyklov poskytuje široké spektrum využitia pre rôzne vekové kategórie – od detských a juniorských, cez horské, krosové až po cestné bicykle. Prvýkrát sú v ponuke horské bicykle v stále žiadanejšom rozmere 29“.

ŠKODA Originálne príslušenstvo predstavuje novú kolekciu bicyklov pre rok 2013, zahŕňajúcu celkovo desať modelov pre rôzne druhy využitia a vekové skupiny. Pre najmenších cyklistov je v ponuke dokonca aj odrážadlo. Tri modely horských bicyklov sú v stále populárnejším rozmere 29“. Na vzhľade jednotlivých bicyklov sa podieľali špecialisti z oddelenia dizajnu mladoboleslavskej automobilky. Dizajnu dominuje biela, zelená a čierna farba, pričom každý bicykel nesie nápis ŠKODA. Podobne ako v minulých rokoch, vychádzajú bicykle ŠKODA z modelov značky Superior.

Pre priaznivcov hladkého asfaltu sú v ponuke dva cestné bicykle. Špičkový model ŠKODA Road Elite váži iba 7,9 kg, má karbónový rám a je osadený komponentmi radu Shimano-Ultegra. Druhý model, ŠKODA Road, kombinuje hliníkový rám, nízku hmotnosť (8,6 kg) a modernú techniku Shimano radu 105.

Fanúšikovia terénnych trás sa môžu tešiť na štyri nové modely horských bicyklov značky ŠKODA. Tri z nich sú ponúkané v atraktívnom rozmere 29“. Väčší priemer kolies umožňuje rýchlejšiu jazdu a lepšie prekonávanie terénnych nerovností. 29-palcové kolesá sú teraz mimoriadne žiadané, a preto nemôžu chýbať ani v ponuke kolekcie bicyklov ŠKODA. Ich vrcholom je model ŠKODA MTB 29 Elite s karbónovým rámom, osadený komponentmi Shimano Deore XT a SLX. Celková hmotnosť špeciálu je iba 11,7 kg. Stred ponuky tvorí model ŠKODA MTB 29 + s podobnou výbavou ako jeho špičkový súrodenec „Elite“ a hmotnosťou 13,2 kg. Nárokom rekreačných cyklistov plne vyhovie základný model 29-palcových horských bicyklov – ŠKODA MTB 29. Kombinácia hliníkového rámu, odpružená predná vidlica, 21 prevodov a hmotnosť 14,4 kg zaisťuje bezpečnú a komfortnú rekreačnú jazdu. V ponuke je ďalej model ŠKODA MTB 26, ktorý disponuje hliníkovým rámom, hydraulickými kotúčovými brzdami a komponentmi Shimano Alivio a Deore.

Cyklistický univerzál v podobe krosového bicyklu ŠKODA Cross sa v kolekcii 2013 dočkal vylepšenia. Okrem iného klesla jeho hmotnosť o 0,7 kg. Vhodnú ponuku má ŠKODA aj pre deti a mládež. Horský bicykel ŠKODA Junior ponúka rovnakú techniku ako pri „dospelých“ bicykloch, ale v rozmeroch vhodných pre deti. V porovnaní s minuloročným modelom vyráža na ráfikoch s rozmerom 20“, čo viac vyhovuje skutočným potrebám malých cyklistov. Pre ešte mladšie deti je určený bicykel ŠKODA Kid. Pre úplne najmenších je v ponuke odrážadlo ŠKODA Mini.

Aktuálnou kolekciou bicyklov česká automobilka opäť potvrdzuje svoj hlboký vzťah k bicyklom. Tie napokon stáli pri prvých úspechov firmy z Mladej Boleslavi. Už na konci 19. storočia, v decembri 1895, založil mechanik Václav Laurin a kníhkupec Václav Klement spoločnosť Laurin & Klement vyrábajúcu bicykle. V prvých rokoch vyrábali obaja priekopníci mobility bicykle značky Slavia, od roku 1899 motocykle pod značkou Laurin & Klement (L & K) a od roku 1905 konečne aj svoj prvý automobil, automobil Voiturette A. V roku 1925 došlo k fúzii firmy L & K s koncernom ŠKODA.

Tesnú spätosť značky s cyklistikou dnes ŠKODA AUTO potvrdzuje okrem iného tiež svojimi rozsiahlymi sponzorskými aktivitami. Popri medzinárodných cyklistických pretekoch, akými sú Tour de France a Giro d’Italia, podporuje ŠKODA AUTO už niekoľko rokov aj cyklistické aktivity v Českej republike. Patrí medzi ne napríklad obľúbená séria Kolo pro život, najväčšia séria amatérskych pretekov horských bicyklov na svete. V uplynulých trinástich rokoch sa tohto seriálu zúčastnilo celkovo približne 160 000 profesionálnych a amatérskych cyklistov, z toho 20 000 len v roku 2012.

Podrobnejšie informácie k novej kolekcii bicyklov ŠKODA sú k dispozícii na http://eshop.skoda-auto.com, kde možno bicykle tiež objednávať.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Škoda Auto