Školáčku zrazil autobus na priechode pre chodcov v Trnave

POLÍCIA: Dopravná nehoda autobusu a cyklistky
Trinásťročnú cyklistku zrazil v pondelok v Trnave autobus. Školáčka išla po chodníku, na Špačinskej ceste začala prechádzať po priechode pre chodcov a nedala prednosť prichádzajúcemu autobusu. Dievča po náraze spadlo na zem, zranilo sa však len ľahko. Presné okolnosti nehody a mieru zavinenia polícia vyšetruje. Trnava, 4. apríl 2017. Foto: SITA/KR PZ Trnava

BRATISLAVA/TRNAVA 4. apríla (WebNoviny.sk) – Trinásťročnú cyklistku zrazil v pondelok v Trnave autobus. Školáčka išla po chodníku, na Špačinskej ceste začala prechádzať po priechode pre chodcov a nedala prednosť prichádzajúcemu autobusu.

Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, dievča po náraze spadlo na zem, zranilo sa však len ľahko. Presné okolnosti nehody a mieru zavinenia polícia vyšetruje.

Minulú stredu v Trnavskom kraji skončili pod kolesami áut pri nehodách až štyri deti do desať rokov. Našťastie nešlo o vážne nehody.

Polícia znovu upozorňuje na to, že cyklisti a chodci sú pri nehodách vystavení najväčšiemu riziku a najhorším následkom. Najmä deti sú nepozorné, málo predvídavé, konajú impulzívne a často nevedia posúdiť nebezpečenstvo situácie, v ktorej sa ocitli.

Cyklisti by mali vedieť, že priechod je určený pre chodcov. “Cyklista sa po ňom môže pohybovať tak, že zosadne z bicykla a vedie ho vedľa seba. Zároveň je tento spôsob bezpečnejší pre samotného cyklistu a ohľaduplnejší voči vodičom vozidiel,” dodala Kredatusová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom