Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obed, jedlo, deti
Foto: ilustračné, Getty images

Školské kuchyne v Komárne prejdú rekonštrukciou, pre smerácke obedy zadarmo musia zvyšovať kapacity

NITRA 24. februára (WebNoviny.sk) – Jednou z priorít rozpočtu mesta Komárno na tento rok je investícia do školských kuchýň. Mesto chce nielen napraviť ich zanedbaný stav, ale aj zvýšiť ich kapacity.

Dôvodom je predpokladaný nárast stravníkov v dôsledku schválenej legislatívy o bezplatných obedoch pre školákov a deti v poslednom ročníku materských škôl.

Ako informuje radnica prostredníctvom svojho webu, na tento účel bolo v mestskom rozpočte vyčlenených 300-tisíc eur, je však pravdepodobné, že suma bude ešte vyššia.

Je nutné zvyšovať kapacitu

Cieľom je úplná renovácia kuchýň vrátane vedení inžinierskych sietí, kanalizácie, interiérového zariadenia či kuchynských spotrebičov, keďže mnohé už nespĺňajú potrebné normy a prepisy.

V školských jedálňach v Komárne sa stravuje takmer 3 500 detí a ďalšie stovky dospelých. „Školské jedálne sú určené nielen pre žiakov. Varí sa tu aj pre škôlkarov a dôchodcov. Po zavedení bezplatných obedov musíme zvyšovať ich kapacitu, čo si vyžiada viacero úprav, aby sa zlepšili nielen okolnosti, ale aj kvalita obedov,“ uviedol primátor Béla Keszegh.

Po renovácii by mesto chcelo docieliť, aby školské kuchyne opäť patrili pod školy, nie pod mestský úrad. Cieľom je priamy dohľad na zlepšenie ich kvality.

Renovácia by sa mala uskutočniť čoskoro

V súčasnosti je v Komárne päť väčších školských kuchýň a jedna menšia v materskej škole v Novej Stráži. Tá sa môže v budúcnosti zmeniť na výdajňu obedov. V samotnom meste by ich počet mal vzrásť na šesť. Od začiatku januára mesto rokuje s vedúcimi školských jedální, vedením škôl a s úradom verejného zdravotníctva.

„Vytvorili sme pracovnú skupinu, ktorá sa venuje tejto tematike. Podľa predbežných plánov by sa renovácia kuchýň mala uskutočniť v priebehu letných prázdnin,“ informoval viceprimátor Ondrej Gajdáč.

Odporúčané články

Obce pri Trnave musia okrem smeráckych obedov zadarmo riešiť aj problém s kapacitou škôl Župan Viskupič pomôže Trnave so smeráckymi obedmi zadarmo, poskytne priestory na budúcu jedáleň

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X