Školskí odborári sa utiekajú aj k prezidentovi, príjme ich

Gašparovič
Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 19. októbra (WEBNOVINY) – Prezident Ivan Gašparovič prijme školských odborárov a bude s nimi hovoriť o finančnej situácii v školstve. Učitelia vyhlásili od 26. novembra zatiaľ časovo neobmedzený štrajk pre požiadavku na desaťpercentné zvýšenie platov.

Termín stretnutia u hlavy štátu zatiaľ nebol stanovený, uviedol pre agentúru SITA prezidentov hovorca Marek Trubač. Prezident Gašparovič má v súčasnosti najskôr naplánovanú návštevu Dánskeho kráľovstva, kam odcestuje na budúci týždeň.

Školskí odborári sa obrátili na všetkých troch ústavných činiteľov, listy zaslali aj premiérovi Robertovi Ficovi a šéfovi parlamentu Pavlovi Paškovi. Žiadajú od nich pomoc, aby svojou osobnosťou prispeli k riešeniu situácie v školstve. Okrem toho sa momentálne hľadá aj termín na spoločné rokovania odborárov s ministrami školstva, financií a práce.

Odborári tento týždeň rozhodli, že 26. novembra odštartuje zatiaľ časovo neobmedzený štrajk pedagogických a nepedagogických pracovníkov. Neprijali ponuku rezortu financií na päťpercentné zvýšenie miezd a trvajú na 10-percentnom zvýšení tarifných platov.

Štrajkovať chcú dovtedy, kým nebudú splnené ich požiadavky. Odborársky predák Pavel Ondek nevylúčil, že v prípade splnenia ich podmienok štrajk nebude.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan GašparovičMarek Trubačpavel ondek