Škriniar debutoval v Serie A, Sampdoria zdolala Lazio

Milan Škriniar
Milan Škriniar Foto: SITA/Jozef Jakubčo

JANOV 24. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenský mládežnícky futbalový reprezentant Milan Škriniar v nedeľu debutoval v najvyššej talianskej súťaži Serie A.

Obranca Sampdorie Janov zasiahol do domáceho stretnutia Janovčanov v rámci 35. kola proti mužstvu Lazia Rím v nadstavenom čase druhého polčasu ako striedajúci hráč, v záverečných minútach aj za cenu žltej karty ubránil pre Sampdoriu víťazstvo 2:1.

Dvadsaťjedenročný stopér po svojom januárovom príchode z MŠK Žilina už bol na jar jedenásťkrát na lavičke Sampdorie, no na ihrisko sa dostal až v súboji s Laziom. Škriniarov slovenský spoluhráč Dávid Ivan do nedeľňajšieho stretnutia nezasiahol pre zranenie.

Sampdoria sa tri kolá pred koncom aktuálneho ročníka víťazstvom vyšvihla na 14. pozíciu v tabuľke Serie A. „Dodo odohral tri zápasy po sebe, musel som ho v závere nahradiť Škriniarom,“ povedal na margo nasadenia slovenského mladíka na pozápasovej tlačovej konferencii tréner janovského mužstva Vincenzo Montella, citoval ho portál sampnews24.com.