Škripek raňajkoval s politikmi v Moskve, modlili sa za pokoj

Skripek
Poslanec NR SR za OĽaNO Branislav Škripek Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 23. marca (WEBNOVINY) – Europoslanec Branislav Škripek (OĽaNO) bol v Moskve na 15. ruských modlitebných raňajkách, účastníci sa modlili za pokoj. Ako povedal v pondelok pre agentúru SITA, prednášatelia počas raňajok apelovali na to, aby politici boli tvorcami pokoja.

„Všetci si želajú, aby politici vedeli priniesť pokoj do všetkých krajín sveta a aby sa prestalo zbrojiť. Lebo Ježiš Kristus nám odovzdal posolstvo pokoja. Máme preto dôvod pôsobiť tak, aby Ježišove učenie o pokoji sa odrážalo v národnej politike,“ zdôraznil Škripek.

Na raňajkách boli členovia ruskej Štátnej dumy zo všetkých štyroch politických strán, poslanci Európskeho parlamentu, členovia belgickej kráľovskej rodiny Merode, viacerí poslanci národných parlamentov z niekoľkých krajín.

„Nechýbali zástupcovia rôznych denominácií a vierovyznaní, pretože v samotnom Rusku sú štyri veľké náboženské skupiny: kresťanstvo, judaizmus, islam a budhizmus,“ vysvetlil Škripek.

Ruská Duma súhlasila so zásahom na Kryme

Škripek sa s viacerými ruskými poslancami rozprával aj o Ukrajine. „Ruská Duma jednoznačne súhlasila s vojenským zásahom na Kryme. Možno by bolo podľa nich lepšie čakať 20 rokov ako sa situácia bude vyvíjať, ale keď zbadali politickú hru USA a EÚ proti Rusku, tak schválili vojenský zásah,“ povedal europoslanec, ktorý uviedol, že podľa ruských poslancov sa mal Krym prinavrátiť Rusku.

„O Donecku, či iných územiach na Ukrajine, sa však v Dume nerokovalo a nehlasovalo. Boje na týchto územiach považujú skôr za problém separatistov,“ dodal.

Bol aj na raňajkách v USA

Ešte počas pôsobenia v NR SR Škripek inicioval vznik pravidelného stretnutia kresťanov – modlitebných raňajok s politikmi. Zúčastňujú sa na nich okrem niekoľkých politikov ľudia, ktorí sa po dlhé roky za politiku na Slovensku modlievali.

V súčasnosti sa modlitby na Slovensku organizujú pod záštitou podpredsedníčky NR SR Eriky Jurinovej a predsedu poslaneckého klubu OĽaNO Richarda Vašečku. Konajú sa v priestoroch mimo slovenského parlamentu.

Modlitebné raňajky majú veľmi dlhú tradíciu na pôde Európskeho parlamentu. Stretávajú sa na nich poslanci skoro zo všetkých frakcií. Škripek bol vo februári na modlitebných raňajkách v USA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav ŠkripekJežiš Kristus