Skromnosť náročných, alebo nároky skromných

Asus
Foto: ASUS

BRATISLAVA 21. decembra 2016 (WBN/PR) – Typicky slovenské spojenie „vysokých nárokov na výkon so skromným ohodnotením“ konkrétne teraz nemáme na mysli. Máme na mysli inteligenciu, najvyššiu úroveň, ktorú sprevádza minimalistický, no zato pôsobivo vkusný imidž. V tomto prípade dizajn.

Ak by sme mali ASUS ZenBook 3 prirovnať k človeku, bol by to presne ten typ, čo si všimnú všetci bez toho, aby musel prstom pohnúť. Bez toho, aby musel zvýšiť hlas, urobiť excentrické gesto, či iným spôsobom pútať pozornosť. Na jednej strane pôsobí jednoducho čisto, no zároveň luxusne a keď otvorí ústa, všetci stíchnu a počúvajú. Sympatický hlas, dômyselné kladenie slov, čistota tela i ducha, racionalita i empatia.

V reči technológií a parametrov to nemusí znieť až tak „sexi“, predsa len ide o zariadenie. Notebook, ktorý kosí jedno ocenenie za druhým. Od odborných autorít, cez používateľov, až po noblesou opradené módne mólo slovenského módneho návrhára Fera Mikloška, ktorý je navyše aj krstným otcom tohto zariadenia. Notebook, ktorého vnútorné komponenty tvoria technologický vrchol súčasnosti. Procesor Intel Core i7 už 7. generácie, najrýchlejšia 16 GB RAM a 3 – násobne rýchlejší SSD disk, ktorého kapacita dosahuje až terabajtové hodnoty.

Asus
Foto: ASUS

Za špičkovým realistickým zobrazením stoja špičkové zobrazovacie technológie. Farebný gamut pokrývajúci až 72 % farebného priestoru NTSC, kontrastný pomer televíznych obrazoviek 1000:1, o 200 % vyšší kontrast, a to všetko vo Full HD rozlíšení. 12,5–palcový displej je vďaka bezrámovému dizajnu vložený do tela menšieho len cca. 12–palcového zariadenia s hrúbkou len 11,9 mm a hmotnosťou ľahkých 910 g. V tomto prípade však nízka hmotnosť a extrémne tenké telo znamená aj vyššiu pevnosť, pretože telo notebooku je vyhotovené zo špeciálnej zliatiny hliníka, ktorá bola vyvinutá pre potreby leteckého kozmo priemyslu.

Že neuveriteľné? A to ste si ešte ani len neskúsili predstaviť 3 mm „hrubý“ systém chladenia a batériu s výdržou až 9 hodín. O tom, že je rýchlo nabíjateľná ani nepochybujte. Len 49 minút nabíjania napumpuje batériu až na 60 %. A o čo, že má aj takmer plnohodnotnú, podsvietenú klávesnicu? Viac na www.asus.com/sk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ASUS