Škrtel dal košom Interu Miláno, 'The Reds' ešte nepodpísal

Martin Škrtel
Martin Škrtel bude pykať za zákrok na gólmana 'červených diablov' Foto: SITA/AP

LIVERPOOL 18. júna (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový kapitán Martin Škrtel poprel štvrtkové správy, podľa ktorých sa s liverpoolskym FC dohodol na predĺžení kontraktu.

Konto na Facebooku bolo falošné

O podpise novej zmluvy s tímom „The Reds“ informovali viaceré britské médiá ako Liverpool Echo, The Mirror, Express či Daily Mail. Špekuláciám dodal „pravdivú“ hodnotu i status na Škrtelovom účte na sociálnej sieti Facebook, no konto údajne patriace slovenskému stopérovi sa ukázalo ako falošné.

„Na Facebooku mám vlastný profil, ktorý používam na komunikáciu s fanúšikmi a spravujem ho prostredníctvom spoločnosti Stars and Friends. Od profilu, na ktorom bola táto informácia zverejnená, sa dôrazne dištancujem. Nezakladal som ho, ani netuším, kto je jeho adminom,“ uviedol Martin Škrtel v reakcii na správy v médiách.

Sedemdesiattrinásobný slovenský reprezentant už vyvodzuje preventívne kroky, ktoré by v budúcnosti mali zamedziť podobnej dezinformácii.

Komunikáciu s Interom nerozvinuli

„Priznávam, že to neboli len fámy. Záujem Interu Miláno bol reálny. Boli sme v kontakte, ale záležitosť sa nerozvinula. Martin uvažoval o svojej budúcnosti a napokon dal prednosť zotrvaniu v Liverpoole,“ povedal agent Karol Csontó zo spoločnosti Stars and Friends.

Skúsený futbalový manažér a hráčsky agent však pre agentúru SITA poprel, že by bola v Škrtelovom prípade už ruka definitívne v rukáve a nová zmluva na svete. „V tejto chvíli môžem jednoznačne potvrdiť, že na stole máme ponuku od FC Liverpool, no Martin ešte nič nepodpísal. Keď sa tak stane, budeme o tom informovať,“ zdôraznil vo štvrtok popoludní pre agentúru SITA Karol Csontó.

Zmluva obsahovala rozpačité podmienky

Martin Škrtel (nar. 15. decembra 1984) prišiel na Anfield v januári 2008 zo Zenitu Petrohrad a blíži sa k zavŕšeniu tretej stovky štartov v drese „The Reds“. Aktuálny stopérov kontrakt má platnosť do konca sezóny 2015/2016. Škrtel v máji označil podmienky novej zmluvy, ktoré mu FC Liverpool predostrel, za neakceptovateľné.

„Domnievam sa, že takéto zmluvy sa ponúkajú oveľa starším hráčom alebo futbalistom po prekonaní nejakých zdravotných problémov. Necítim sa taký starý, aby som to mohol podpísať. Myslím si, že zdravotne som v poriadku. Kontrakt, čo mi ponúkli, na mňa pôsobil rozpačito, takže som ho nepodpísal,“ skonštatoval začiatkom júna v rozhovore pre portál aktualne.sk štvornásobný najlepší futbalista SR (2007, 2008, 2011, 2012) Martin Škrtel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Škrtel
Firmy a inštitúcie FC Liverpool