Škrtel nebol príliš naklonený prestupu do Barcelony, agent Csontó rokoval o reálnych číslach

Martin Škrtel
Martin Škrtel v drese Fenerbahce Istanbul. Foto: archívne, SITA/AP

BRATISLAVA 7. januára (WebNoviny.sk) – Kariéra slovenského futbalového obrancu Martina Škrtela bola koncom kalendárneho roka 2018 spájaná s možným prestupom k španielskemu gigantovi FC Barcelona. Informáciu o reálnom záujme „Blauganas“ o služby 34-ročného rodáka z Handlovej potvrdil hráčov agent Karol Csontó.

S Barcelončanmi sme sa už bavili o reálnych číslach,“ povedal futbalový agent zo Stars and Friends pre web šport.sk a doplnil: „Martin bol jeden zo štyroch stopérov, ktorých si španielsky veľkoklub vyhliadol. Pravda, on sám mal inú predstavu o ďalšom pokračovaní kariéry a tejto možnosti nebol príliš naklonený.“

Škrtel je aktuálne kmeňovým hráčom tureckého Fenerbahce Istanbul. Samotný Csontó však nevylúčil, že skúsený slovenský reprezentant opustí svojho terajšieho zamestnávateľa už počas zimy. „Pokiaľ nájdeme správny klub, pôjde preč. Vedenie Fenerbahce mu ponúklo novú zmluvu, ale zatiaľ sme sa v tejto súvislosti nerozhodli a nevidím reálne ani jeho možný návrat do Anglicka,” objasnil slovenský futbalový agent.

Karol Csontó sa zároveň vyjadril aj k nejasnej budúcnosti Juraja Kucku, ktorý môže v januári opustiť iný turecký klub – Trabzonspor. „Jurajovu budúcnosť riešime, ale problém je, že Trabzonspor ho nechce pustiť,” vysvetľuje 44-ročný Csontó. K prestupu majú podľa neho nahnuté aj Peter Pekarík z Herthy Berlín a László Bénes z Borussie Mönchengladbach. „Petra momentálne neriešim v takej veľkej miere, ale o Lászlóovi veľa hovoríme. Platí uňho to isté čo u Juraja Kucku. Ak mu nájdeme klub, pôjde preč,” uviedol Csontó pre šport.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe László BénesMartin ŠkrtelPeter Pekarík
Firmy a inštitúcie Fenerbahce Istanbul