Skupina Aerosmith vydá do troch mesiacov nový album

Steven Tyler
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 29. marca (WEBNOVINY) – Americká rocková kapela Aerosmith plánuje vydať svoju 15. štúdiovku v priebehu nasledujúcich troch mesiacov. Členovia skupiny to oznámili na tlačovej konferencii v Los Angeles, na ktorej okrem toho potvrdili, že od 16. júna do 8. augusta absolvujú turné po USA s názvom Global Warming Tour.

„Štyri mesiace sme boli zavretí v štúdiu, kde sme robili to, čo vieme robiť najlepšie. Ešte musíme dokončiť dve skladby a potom sa pustíme do mixovania,“ uviedol frontman Steven Tyler, ktorý na konci tlačovej konferencii fanúšikom sľúbil, že ich nesklamú.

Na nahrávke, ktorej názov zatiaľ nie je známy, by sa mali nachádzať skladby ako napríklad Legendary Child, Beautiful alebo Out Go the Lights.

Aerosmith sa na hudobnej scéne pohybujú od roku 1970, pričom debutovú eponymnú štúdiovku vydali o tri roky neskôr. Nasledovali nahrávky Get Your Wings (1974), Toys in the Attic (1975), Rocks (1976), Draw the Line (1977), Night in the Ruts (1979), Rock in a Hard Place (1982), Done with Mirrors (1985), Permanent Vacation (1987), Pump (1989), Get a Grip (1993), Nine Lives (1997), Just Push Play (2001) a album coververzií Honkin‘ on Bobo (2004). Svojim priaznivcom sa naposledy pripomenuli v roku 2011 kompiláciou hitov Tough Love: Best of the Ballads.

K ich najznámejším skladbám patria Dream On, Angel, Cryin‘, Crazy, Amazing, Jaded či úspešná pieseň k snímke Armageddon (1998), v ktorej si zahrala Tylerova dcéra Liv, I Don’t Want to Miss a Thing.

Informácie pochádzajú z webstránky www.rollingstone.com a archívu tlačovej agentúry SITA.

https://www.youtube.com/watch?v=rKAn1HvmRXM

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Steven Tyler