Skupina Atoms for Peace zverejnila detaily debutového albumu

Atoms, for, peace
Skupina Atoms for Peace Foto: rollingstone.com

BRATISLAVA 5. decembra (WEBNOVINY) – Medzinárodná superskupina Atoms For Peace vydá 25. februára debutový štúdiový album Amok.

Kapela, ktorú tvoria líder Radiohead Thom Yorke, basgitarista Red Hot Chili Peppers Michal „Flea“ Balzary, producent Nigel Godrich, bubeník Joey Waronker a brazílsky perkusionista Mauro Refosco, už zverejnila aj obal a tracklist k nahrávke. Album produkovaný Godrichom bude obsahovať celkovo deväť skladieb.

Prvým singlom je pieseň Default, zverejnená je aj pieseň z jeho b-strany s názvom What The Eyeballs Did.

Názov superskupiny pochádza zo slávneho prejavu amerického prezidenta Dwighta D. Eisenhowera z roku 1953 a tiež zo skladby pochádzajúcej z Yorkeovho debutového albumu The Eraser (2006). Atoms for Peace spolu po prvý raz vystúpili 2. októbra 2009 v Los Angeles.

V apríli 2010 absolvovali krátke turné po Spojených štátoch amerických. Hudobníci na ňom hrávali piesne z Yorkeovho sólového albumu, raritné veci od Radiohead ako Super Collider či Paperbag Writer a tiež úplne nové skladby.

Neskôr sa kapela predstavila na americkom festivale Coachella a na japonskom podujatí Fuji Rock, kde odohrala zatiaľ jediný koncert mimo USA.

Atoms For Peace – Default

Informácie pochádzajú z webovej stránky NME.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Red Hot Chili PeppersThom Yorke