Skupina Daft Punk oznámila názov nového albumu

Daft Punk
Elektronické duo Daft Punk. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 25. marca (SITA) – Francúzske elektronické duo Daft Punk pomenovalo svoj pripravovaný štvrtý štúdiový album Random Access Memories.

Nahrávka vyjde 21. mája prostredníctvom Daft Life a Columbia Records. Nasledovník albumu Human After All (2005) bude obsahovať 13 skladieb, ich názvy však zatiaľ nie sú známe.

Na nahrávke sa podieľali napríklad Nile Rodgers zo skupiny Chic, Paul Williams, Giorgio Moroder alebo Chilly Gonzales.

Skupina Daft Punk, ktorú tvoria Guy-Manuel de Homem-Christo a Thomas Bangalter, vznikla v roku 1993 v Paríži. Známymi sa stali už debutovou nahrávkou Homework (1997), ktorá obsahovala okrem iných aj single Da Funk a Around The World.

Video: Daft Punk – Harder Better Faster

O štyri roky neskôr vydali album Discovery (2001) s hitmi One More Time alebo Harder, Better, Faster, Stronger. Táto nahrávka dostala vizuálnu podobu v animovanej snímky Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem (2003) japonského režiséra Kazuhisu Takenouchiho. Nasledovala spomínaná štúdiovka Human After All a soundtrack k sci-fi snímke Tron: Dedičstvo (2010).

Daft Punk boli zatiaľ osemkrát nominovaní na cenu Grammy, pričom dva razy sa im ju podarilo získať. Známi sú tiež tým, že kladú dôraz na vizuálnu prezentáciu svojej tvorby a špecifické sú ich živé vystúpenia. Počas svojho pôsobenia na scéne sa ukázali napríklad na festivaloch ako Lollapalooza, Oxegen, RockNess, či Wireless.

Video: Daft Punk – Around The World

https://www.youtube.com/watch?v=s9MszVE7aR4

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom