Skupina Hex pokrstila výberovku Všetko najlepšie

Hex
Skupina Hex nakrúcala nový klip v Klube umelcov. Foto: facebook.com/HEXOFFICIAL

BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská kapela Hex pokrstila výberovku v tvare knihy s názvom Všetko najlepšie. Krst sa konal 20. novembra v bratislavskom Ateliéri Babylon.

Krstnou mamou albumu sa stala moderátorka Adela Banášová, ktorá je vraj veľkou fanúšičkou Hexu. Na podujatí vystúpili viaceré spriatelené kapely ako Vidiek, Para, Polemic, Le Payaco, Billy Barman, Puding Pani Elvisovej, Vetroplach, From Our Hands či Korben Dallas, ktoré nahrali Hexácke skladby na bonusové CD.

Medzi hosťami nechýbali ani herci z Partičky (2009) alebo český hudobník David Koller. Hexáci na krste predstavili aj novú skladbu Tak sa mi zdá.

Výberovka vo forme knihy obsahuje raritné fotografie skupiny a je zároveň zhrnutím doterajšej tvorby Hexu z pera Janka Trstenského. Novinka obsahuje dve CD, na ktorých je spolu 32 piesní. Od pondelka 18. novembra 2013 je album k dispozícii na stiahnutie za akciovú cenu na iTunes.

Video: HEX – Keď sme sami

Stále vedia vypredať koncert

Súčasťou výberovky je aj bonusové CD, ktoré naspievali blízke skupiny a interpreti, ktoré na koncerte aj vystúpili. Okrem vyššie spomínaných medzi nich patria aj Walter Schnitzelsson, PPE, Talkshow a Marián Čekovský.

„Povedali sme si, že je čas zosumarizovať našu tvorbu. Roky ubiehajú veľmi rýchlo, zdá sa mi, akoby sme včera iba začínali. Veľmi ma teší, že táto štvorica vydržala pokope celý ten čas, že si stále máme čo povedať, že fungujeme a hudba nás baví. Teší ma, že naše pesničky vedia pritiahnuť ľudí, že vieme aj po toľkých rokoch vypredať koncert,“ skonštatoval basgitarista skupiny Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

„Máme už overenú dramaturgiu z našich koncertov. Vieme, ktoré pesničky sa ľuďom páčia a zabávajú sa pri nich. Často sú to single, ktoré sa hrávali v rádiách, takže výber piesní na kompiláciu nebol až taký ťažký. Jediné, čo sme spravili, že sme išli od konca na začiatok, čiže sú zoradené od najnovšej po najstaršiu, cédečko začíname skladbou Keď sme sami a posledná je pesnička Madelaine, ktorú sme zložili, keď sme mali pätnásť rokov,“ dodal k obsahu výberovky spevák a gitarista Peter „Ďuďo“ Dudák.

Krstná mama zaželala, aby dobre zreli

Banášová
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

O úspechu kapely svedčí aj to, že zúčastnení nešetrili pochvalnými slovami na adresu skupiny. „Je to jedna z najlepších slovenských kapiel, u mňa patria Hex určite do prvej trojky. Všetci jej členovia majú niečo do seba a vyzerajú sexi. Želám im, aby aj naďalej tak dobre zreli. A aby sa im darilo prerážať éter slovenských rádií!“ povedala krstná mama Adela Banášová.

„Poznáme sa vlastne od vzniku kapely Hex, chlapci chodili na naše koncerty. Dnes majú veľa skvelých pesničiek, radi sme prispeli našou verziou hitu V piatok podvečer. Aj sme ju zaradili do nášho koncertného programu a dáme ju aj na náš nový album,“ povedal za skupinu Vidiek spevák Janko Kuric.

Spevákovi Mariánovi Čekovskému sa zase so skupinou Hex viaže spomienka zo školských čias. „Kedysi na lyžiarskom zájazde som bol nútený tancovať s učiteľkou. A bola to práve skladba kapely Hex Vetroň, na ktorú som si zatancoval. Na kapele Hex si vážim, že spolu hrajú radi a že je medzi nimi stále dobrá energia!“ prezradil hudobník.

Na scéne sú 21 rokov

Skupina Hex je na scéne 21 rokov. V súčasnosti hrá v zostave Peter „Ďuďo“ Dudák (spev, gitara, klávesové nástroje), Tomáš „Yxo“ Dohňanský (basová gitara, vokály), Martin „Fefe“ Žuži (gitara) a Tibor „Tibike“ Szabados (bicie nástroje).

Keďže stredajší koncert v Ateliéri Babylon beznádejne vypredali, rozhodli sa Hexáci pridať ďalší, ktorý sa bude konať 13. decembra. Kapela opäť vystúpi v Ateliéri Babylon.

Na vianočnom podujatí zahrajú aj mnohí zaujímaví hostia. Plánovaný koncert venuje Hex všetkým fanúšikom, ktorí sa na krst nemali šancu dostať. Vstupenky sú už v predaji.

Informácie agentúre SITA poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adela BanášováBilly BarmanDavid KollerMarián ČekovskýWalter Schnitzelsson