Skupina Hex vydá začiatkom leta výberový album

Hex
Skupina Hey Foto: Martina Mlčúchová

BRATISLAVA 7. marca (WEBNOVINY) – Bratislavská hudobná skupina Hex pripravila pre svojich fanúšikov prekvapenie.

Na odovzdávaní Radio_Head Awards, kde vystúpila spolu so skupinou Vetroplach, oznámila, že začiatkom leta plánuje vydať výberový album. Ten má obsahovať 15 starých piesní a dve novinky.

„Povedali sme si, že je čas zosumarizovať našu tvorbu. Pôjde o výber skladieb od prvej platne Ježiš Kristus nosí krátke nohavice z roku 1992 až po posledný Ty a Ja z roku 2010. Prostredníctvom tejto výberovky chceme celú našu kariéru predstaviť mladšiemu publiku, ktoré stretávame na koncertoch. Zároveň to bude darček pre našich dlhoročných fanúšikov,“ prezradil basgitarista formácie Yxo Dohňanský.

Video: HEX- Ty a Ja

Okrem spomínaného výberového albumu pripravuje skupina aj bonusové CD, ktoré bude jeho súčasťou. Na bonusovom albume budú so skupinou spolupracovať aj iní interpreti. „Zdalo sa nám ako celkom dobrý nápad urobiť z našej výberovky dvojcédečko tým, že niektoré naše skladby prespievajú iní interpreti. Zatiaľ prezradím, že sa na albume objavia skupiny ako Para, Puding Pani Elvisovej, Le Payaco alebo Polemic,“ dodal Yxo.

Skupina Hex je na scéne už viac ako 20 rokov. Prvý koncert odohrala v roku 1990 v bratislavskej Petržalke. Odvtedy vydala osem štúdiových albumov a to Ježiš Kristus nosí krátke nohavice (1992), Abrakadabra (1993), Hex (1994), Ultrapop (1997), Supermarket (1999), Víkend (2002), Nikdy nebolo lepšie (2006), Ty a ja (2010) a tiež živé DVD Cesta z mesta (2007).

Kapela odohrala už vyše 1000 koncertov prevažne na Slovensku, ale aj v Česku, Maďarsku, Slovinsku, Anglicku a Spojených štátoch amerických.

Video: Hex – V piatok podvečer

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ježiš Kristus