Skupina IMT Smile vydáva nový album Rodina

IMT Smile
Skupina IMT Smile Foto: Vlado Kuric

BRATISLAVA 16. apríla (WEBNOVINY) – Skupina IMT Smile dnes vydáva nový štúdiový album s názvom Rodina. Názov deviatej štúdiovky kapely bratov Ivana a Mira Táslerovcov pramení zo skutočnosti, že texty majú v istom zmysle rodinnú atmosféru. Jeden z nich dokonca napísala manželka frontmana Ivana Táslera.

Album, ktorý muzikanti nahrávali od augusta 2010 do konca roku 2011, obsahuje dovedna 11 skladieb. „Je to doteraz najdlhšie nahrávané CD skupiny IMT Smile. Nahrávali sme v Bratislave, v našom štúdiu Valec. Jednu pieseň sme nahrali v Londýne. Spev k skladbe Veľa lásky som naspieval v Austrálii,“ povedal líder Ivan Tásler.

Autorom hudby je Ivan Tásler. V štyroch piesňach mu asistovali kolegovia z kapely – Miro Tásler, Lukáš Kolivoška, Peter Bič a Dano Šoltís. Texty si zobrali na starosť Vlado Krausz a Lukáš Duchovič. Autorom textu k skladbe Veľa lásky je Ivan Tásler.

Ďalším singlom z nového albumu a zároveň jednou z najhranejších piesní v slovenských rádiách je pieseň Viac, kde sa textársky prvýkrát prejavila Anna Tásler-Onderková. „Text napísala moja manželka. Je to veľmi prirodzené, spieva sa mi to, ako keby som si to napísal sám,“ poznamenal spevák. K tejto skladbe už muzikanti nakrúcali aj videoklip.

Fanúšikovia nájdu na novom albume aj pätnásť rokov starú skladbu Vŕba. IMT Smile ju nanovo nahrali spolu s ich bývalou speváčkou Katarínou Knechtovou. Okrem toho sa môžu tešiť aj na bonus v podobe skladby Mama, ktorá je coververziou piesne od skupiny Tublatanka.

Čerstvé skladby IMT Smile predstavia na slovensko-českom turné, ktoré odštartujú 26. apríla v Košiciach v Infinity aréne. Predstavia sa v Bardejove (Športová hala), Michalovciach (Športová hala), dvakrát v Bratislave (Stará tržnica), Banskej Bystrici (hala Štiavničky), Nových Zámkoch (hala Milénium), Trenčíne (Piano club), Žiline (Holiday Inn) a v Prahe (Lucerna).

Na záver turné sa hudobníci ukážu 22. júna doma v Prešove (Amfiteáter). V Bratislave, Košiciach a Prahe vystúpi s IMT Smile špeciálny hosť – česká kapela Čechomor. V Prešove si s IMT Smile zaspieva Richard Müller.

Kapelu IMT Smile založili v roku 1992 bratia Ivan a Miro Táslerovci. O dva roky neskôr skupina zvíťazila v súťaži RG Tip, ktorú organizoval hudobník Robo Grigorov. Ich debutový album s názvom Klik-Klak vyšiel v roku 1997, pričom v tom čase bola členkou formácie aj speváčka Katka Knechtová.

Nasledovali nahrávky Valec (1998), bonusový Valec Extra (1999), Nech sa páči (2000), IMT Smile (2003), Exotica (2004), Niečo s nami je (2006), Hlava má sedem otvorov (2008) a 2010: Odysea dva (2010). Na konte majú aj živáky Live (2007) a 2010: Odysea Live (2010) a výberovky Diamant (2005) a Best Of (2009).

Agentúru SITA informovala Nora Krchňáková zo spoločnosti Propaganda House.

Prehľad IMT Smile 2012 tour:

26.4. – Košice – Infinity aréna, hosť Čechomor

27.4. – Bardejov – Športová hala

28.4. – Michalovce – Mestská športová hala

1.5. – Bratislava – Stará tržnica, hosť Čechomor – vypredané

2.5. – Bratislava – Stará tržnica, hosť Čechomor

4.5. – Banská Bystrica – hala Štiavničky

5.5. – Nové Zámky – hala Milénium

11.5. – Trenčín – Piano club

12.5. – Žilina – Holiday Inn

15.5. – Praha – Lucerna, hosť Čechomor

22.6. – Prešov – Amfiteáter, hosť Richard Müller

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan TáslerKatka KnechtováPeter BičRichard MüllerRobo Grigorov