Skupina INXS mala posledný koncert, ukončila svoju činnosť

INXS
Austrálska skupina INXS. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 12. novembra (WEBNOVINY) – Austrálska skupina INXS po 35 rokoch ukončila svoju činnosť.

Oznámila to na nedeľňajšom koncerte v Perthe, ktorý tak bol ich posledným vystúpením. O konci pôsobenia kapely na scéne informoval podľa portálu perthnow.com.au bubeník Jon Farriss, a to predtým, než zaznel hit Need You Tonight.

Perth bol jej poslednou zastávkou austrálskeho turné, na ktorom hrala s americkou formáciou Matchbox 20. „Chlapci z INXS mi budú chýbať,“ napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter spevák kapely Matchbox 20 Rob Thomas. INXS zatiaľ k ukončeniu činnosti nevydali žiadne oficiálne stanovisko.

Skupina INXS sa sformovala v roku 1977 v Sydney. Až do roku 1997 ju tvorili: Andrew Farriss, Michael Hutchence, Tim Farriss, Jon Farriss, Garry Gary Beers a Kirk Pengilly. Speváka Hutchencea, ktorý bol závislý od alkoholu a drog, našli 22. novembra 1997 obeseného v hotelovej izbe v Sydney.

Odvtedy sa kapela snažila nájsť adekvátnu náhradu a nadviazať na predchádzajúce úspechy, no príliš sa jej to nedarilo. Za mikrofónom sa vystriedali napríklad Jon Stevens, Terence Trent D’Arby alebo Jimmy Barnes. V roku 2005 sa dokonca rozhodla zorganizovať reality šou, prostredníctvom ktorej chceli nájsť speváka.

INXS – Beautiful Girl

Víťazom sa stal Kanaďan J. D. Fortune, s ktorým INXS nahrali štúdiový album Switch (2005). Na ich ostatnom albume coververzií s názvom Original Sin (2010) však spieval už len v jednej pesničke. Posledným spevákom formácie bol Ír Ciaran Gribbins.

Medzi najväčšie hity INXS patria skladby ako Original Sin, Need You Tonight, What You Need, Suicide Blonde, Mystify, Devil Inside, Disappear či Beautiful Girl. Videoklipy ku skladbám New Sensation a Never Tear Us Apart kapela nakrútila v Prahe. Na celom svete skupina predala približne 30 miliónov albumov.

INXS – Need You Tonight

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.hollywoodreporter.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom