Skupina Lucie pridala druhý pražský koncert

Lucie
Kapela Lucie Foto: facebook.com

BRATISLAVA 8. augusta (WEBNOVINY) – Vstupenky na koncert českej skupiny Lucie v pražskej O2 aréne, ktorý sa uskutoční 10. júna 2014, sa vypredali takmer rok pred jeho konaním.

Kapela sa preto rozhodla pridať ďalšie vystúpenie na rovnakom mieste, ktoré sa bude konať 11. júna.

Vstupenky na tento koncert sú už v predaji v cene od 490 českých korún (v prepočte 18,86 eura). Obe pražské vystúpenia budú súčasťou česko-slovenského turné.

„Nie je neobvyklé, že nejaká zahraničná hviezda vypredá londýnsku O2 Arénu niekoľkokrát za sebou. U nás sa to ale stáva len veľmi zriedka, čo svedčí o výnimočnosti skupiny Lucie. Mám naozaj radosť, že sme sa dohodli na pridaní druhého koncertu a pevne verím, že tentoraz sa ujdú vstupenky všetkým záujemcom,“ povedal Robert Schaffer, riaditeľ spoločnosti Bestsport Arena, ktorá je usporiadateľom pražského koncertu.

„Trochu sme v to aj dúfali, pretože najväčšiu česko-slovenskú halu si chceme po toľkých rokoch a vlastne pre nás prvýkrát poriadne užiť a vychutnať. Výslednú podobu koncertného turné a jeho technicko-hudobné prevedenie pripravujeme už tento rok, aby sme nič nenechali na náhodu. Vždy sme sa snažili o osobité stvárnenie našich koncertov a aj na budúci rok chceme posunúť a obohatiť naše česko-slovenské turné o nové originálne audiovizuálne zážitky. O spoluprácu sme požiadali špičky vo svojich oboroch z celého sveta. Viac prezradíme na tlačovej konferencii 25. septembra,“ vyhlásili členovia kapely, ktorí sa okrem Prahy predstavia aj v Košiciach 26. mája), Bratislave (29. mája), Ostrave (1. júna) a Brne (4. júna).

Kapela Lucie pôsobí na scéne od polovice 80. rokov, no od roku 2004 až do decembra 2012 mala pauzu. Na konte má sedem štúdiových albumov, zatiaľ posledným je nahrávka Dobrá kočzka která nemlsá (2002). Medzi najväčšie hity skupiny patria skladby ako Amerika, Černí andělé, Troubit na trumpety by se nám líbilo, Medvídek, Dotknu se ohně, Šrouby do hlavy, Oheň, Panic, Zkamenělý dítě, Pod měděným nebem, Hvězda, Srdce alebo Lucie. Robert Kodym a P.B.CH. po ohlásení prestávky v roku 2004 pôsobili vo formácii Wanastowi Vjecy, David Koller vystupoval sólovo s kapelou Kollerband a Michal Dvořák pracoval na rôznych hudobných projektoch, od reklamy po klasickú hudbu.

Informácie pochádzajú od Lenky Slanej a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David Koller