Skupina One Direction ovládla albumový UK Chart

One Direction
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 19. novembra (WEBNOVINY) – Britsko-írska chlapčenská skupina One Direction debutuje s druhou štúdiovkou Take Me Home (2012) na prvom mieste britského albumového rebríčka.

Päťčlenná formácia tak dokázala dosiahnuť to, čo sa jej pred rokom nepodarilo s debutovým albumom Up All Night (2011), ktorý sa dostal v UK Charte najvyššie na druhú priečku.

Z nahrávky Take Me Home sa počas prvého týždňa od vydania predalo 155-tisíc kópií, čím sa stala momentálne druhým najrýchlejšie sa predávajúcim albumom roka vo Veľkej Británii.

Lepší výsledok dosiahli tento rok iba Mumford & Sons s albumom Babel (2012), z ktorého sa v prvom týždni predalo 158-tisíc kópií. One Direction navyše tento týždeň dobyli aj singlový rebríček so skladbou Little Things.

Video: Skupine One Direction sa darí

Novinky tento týždeň obsadili aj ďalšie dve vrchné pozície, keď na dvojke debutuje Rod Stewart s vianočným albumom Merry Christmas, Baby (2012) a na trojke sa zas umiestnili The Rolling Stones s výberovkou Grrr! (2012). Z dvojky na štvorku klesla kompilácia Magic Of The Movies (2012), ktorú nahral holandský huslista André Rieu s Johann Strauss Orchestra.

Až na päťke je minulotýždňová jednotka – spevák Robbie Williams s deviatou štúdiovkou Take The Crown (2012). Do top 10 sa dostali ešte ďalšie dve novinky – anglický tenor Alfie Boe s nahrávkou Storyteller (2012) na šestke a americká pop-punková skupina Green Day s albumom Dos! (2012) na desiatke.

Informácie zverejnila webstránka www.theofficialcharts.com.

Britský rebríček albumov (11. novembra 2012 – 17. novembra 2012):

1. One Direction – Take Me Home

2. Rod Stewart – Merry Christmas, Baby

3. The Rolling Stones – Grrr!

4. André Rieu & Johann Strauss Orchestra – Magic Of The Movies

5. Robbie Williams – Take The Crown

6. Alfie Boe – Storyteller

7. Emeli Sandé – Our Version Of Events

8. Lana Del Rey – Born To Die

9. Calvin Harris – 18 Months

10. Green Day – Dos!

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Calvin HarrisEmeli SandéLana Del ReyRobbie WilliamsRod Stewart