Skupina OneRepublic sa vráti na Slovensko

OneRepublic
Hudobná skupina One Republic. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 24. júna (WEBNOVINY) – Americká pop-rocková formácia OneRepublic vystúpi 17. februára v bratislavskej Incheba Expo Aréne.

Pre päťčlennú kapelu z Colorada to bude už druhý koncert na Slovensku, keďže v júni 2008 v Bratislave predskakovali Lennymu Kravitzovi. Vstupenky na ich februárové vystúpenie budú v predaji od 26. júna.

Skupina OneRepublic vznikla v roku 2002 a momentálne pôsobí v zložení Ryan Tedder (spev), Zach Filkins (gitara), Brent Kutzle (basgitara), Drew Brown (rytmická gitara a klávesy) a Eddie Fisher (bicie).

Preslávili sa už svojim prvým singlom Apologize z debutovej štúdiovky Dreaming Out Loud (2007), s ktorým dobyli singlové rebríčky v Kanade, Nemecku či Austrálii, pričom v USA sa dostal na druhé miesto rebríčka Billboard Hot 100. Tento hit im priniesol aj nomináciu na Grammy.

OneRepublic – Apologize

Po Dreaming Out Loud vydali ešte albumy Waking Up (2009) a Native (2013). S druhým menovaným sa im po prvý raz v kariére podarilo dostať do top 10 rebríčka Billboard 200, konkrétne na štvrtú priečku. Medzi ich najznámejšie hity okrem Apologize patria Stop And Stare, All the Right Moves, Secrets či Good Life.

Informácie pochádzajú z webstránky www.xl.sk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom