Skupina Queen zverejnila rýchlejšiu verziu We Will Rock You

Brian May
Gitarista Brian May. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 18. októbra (WebNoviny.sk) – Anglická rocková kapela Queen zverejnila rýchlejšiu verziu skladby We Will Rock You aj s lyric videom. Novinku nahrali pre program zosnulého rozhlasového dídžeja Johna Peela 28. októbra 1977, teda v deň vydania albumu News of the World, ktorý obsahuje singlovú verziu piesne.

Kapela tiež zverejnila ukážku rozhovoru gitaristu Briana Maya s Johnom Toblerom z roku 1982. Predtým ponúkli rozhovor, pri ktorom sa v roku 1980 stretli bubeník Roger Taylor a Tommy Vance.

Všetky nahrávky sa budú nachádzať na očakávanom albume Queen on Air s podtitulom The Complete BBC Sessions. Novinka sa dostane na trh 4. novembra na CD a vinyle. K dispozícii bude aj deluxe edícia obsahujúca množstvo ďalších rozhovorov s členmi formácie, či záznamy piesní z koncertov skupiny z Londýna z roku 1973, brazílskeho Sao Paula z roku 1981 a nemeckého Mannheimu z roku 1986.

Skupina Queen

vznikla v roku 1970 v Londýne. Formáciu v súčasnosti tvoria spomínaní Brian May a Roger Taylor. Kapela, v ktorej v minulosti pôsobili spevák Freddie Mercury a basgitarista John Deacon, vydala 15 štúdiových albumov, pričom v roku 2008 uviedli na trh pod hlavičkou Queen + Paul Rodgers počin s názvom The Cosmos Rocks.

V novembri 2014 vydali kompiláciu Queen Forever. Ich výberovka Greatest Hits (1981) sa stala historicky prvým albumom, z ktorého sa vo Veľkej Británii predalo viac než šesť miliónov kópií.

Freddie Mercury zomrel 24. novembra 1991 na zápal pľúc, ktorý bol pre neho smrteľný v dôsledku oslabenia imunity vírusom HIV. Dožil sa 45 rokov. V roku 2001 Queen uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. V súčasnosti vystupujú s americkým spevákom Adamom Lambertom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Brian MayFreddie Mercury