Skutok sa nestal, znie verdikt v kauze Vladimíra Weissa ml.

Vladimír Weiss ml.
Vladimír Weiss ml. v drese slovenskej futbalovej reprezentácie. Foto: archívne, SITA/AP.

BRATISLAVA 5. apríla (WebNoviny.sk) – V kauze slovenského futbalistu Vladimíra Weissa mladšieho padol dôležitý verdikt.

„Dnešného dňa 5. 4. 2017 prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I uznesením podľa § 215 ods. 1 písm. a) Trestného poriadku zastavil trestné stíhanie proti obvinenému Vladimírovi W. ml. vedené pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky podľa § 289 ods. 2 Trestného zákona, pretože je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa viedlo trestné stíhanie. Citované uznesenie nie je právoplatné,“ uviedol pre portál denníka Nový Čas hovorca okresnej prokuratúry Michal Šúrek.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I v marci ukončil vyšetrovanie prípadu s návrhom na podanie obžaloby.

Dvadsaťsedemročný krídelník sedel vo vozidle, ktoré zastavila policajná hliadka v nedeľu 2. októbra 2016 v skorých ranných hodinách v Bratislave. Weiss sa odmietol podrobiť dychovej skúške a nesúhlasil ani s odberom krvi. V aute sa údajne nachádzalo desať ľudí. Weissa vtedy predviedli na policajnú stanicu.

Vladimír Weiss je hráčom katarského klubu Al-Gharafa. Pôvodne figuroval v nominácii trénera SR Jána Kozáka na októbrové zápasy proti Slovinsku (0:1 v Ľubľane) a Škótsku (3:0 v Trnave) v rámci F-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska. Ján Kozák sa napokon rozhodol nevyužiť Weissove služby v týchto stretnutiach.

Príležitosť mu dal v novembrovom trnavskom dueli kvalifikácie proti Litve (4:0) a následnom viedenskom medzištátnom prípravnom súboji proti Rakúsku (0:0), ako aj v marcovom kvalifikačnom stretnutí na Malte (3:1), v ktorom Weiss otvoril skóre. Krídelník s dobrou kľučkou reprezentoval Slovensko na MS 2010 aj ME 2016.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KozákVladimír WeissVladimír Weiss ml.