Skvelá Fialková získala zlato na Svetovej zimnej univerziáde

Paulína Fialková
Paulína Fialková počas svetovej zimnej univerziády (SZU) - Štrbské Pleso a Osrblie v biatlonovom preteku žien na 15 km individuálne. Osrblie, 25. január 2015. Foto: SITA/Ján Viazanička

OSRBLIE 27. januára (WEBNOVINY) – Pred začiatkom 27. svetovej zimnej univerziády bola označená za líderku slovenských biatlonistiek a Paulína Fialková túto úlohu v Osrblí dokonale napĺňa.

Po nedeľňajšej bronzovej medaile z individuálnych pretekov na 15 km pridala 22-ročná študentka práva v utorok aj kov najcennejší. Zopakovala kvalitný bežecký výkon, ktorý tentoraz spojila s čistou streľbou a stala sa suverénnou víťazkou rýchlostných pretekov žien na 7,5 km.

Do stredajšej stíhačky vybehne 30 sekúnd pred striebornou zo šprintu, Ruskou Jevgenijou Pavlovovou, bronzová Češka Jitka Landová sa na desaťkilometrovú trať pustí o ďalších päť sekúnd neskôr.

„Dnes som podala stopercentný výkon. Som tu doma a cítim sa tu skvele. Streľba raz vyjde a raz nie, dnes mi to vyšlo. Na strelnici som na ‚ležke‘ sledovala Češku Landovú a keď ona odstrieľala čisto, chcela som aj ja. V poslednom bežeckom kole som trochu ‚vykapala‘, zdravotne nie som úplne v poriadku. Zlato vždy veľa znamená, je to cenné umiestnenie. Reprezentujem tu nielen Slovensko, ale aj moju univerzitu. Aj v ďalších súťažiach by som chcela bojovať o medaily,“ povedala v cieli pre RTVS Paulína Fialková. Druhá v utorok skončila Ruska Jevgenija Pavlovová (+29,5 s) a tretia Češka Jitka Landová (+34,9).

Paulína Fialková získala pre Slovensko už osemnástu zlatú medailu v histórii zimných univerziád, dovedna s letnými ich má SR na svojom konte už 26. Na trati sa predstavili aj ďalšie štyri Slovenky. Na 25. mieste pozícii klasifikovali Luciu Šímovú, o dve pozície nižšie Alžbetu Majdišovú, Janka Maráková obsadila 30. priečku a Andrea Hôrčiková 31. stupienok.

27. SZU – Štrbské Pleso – Osrblie – biatlon – utorkové výsledky:

Ženy – rýchlostné preteky na 7,5 km: 1. Paulína Fialková (SR) 20:20,8 min (0 trestných okruhov), 2. Jevgenija Pavlovová (Rus.) +29,5 s (0), 3. Jitka Landová +34,9 (1), 4. Eva Puskarčíková (obe ČR) +51,4 (2), 5. Galina Višnevská +57,5 (0), 6. Anna Kistanovová (obe Kaz.) +1:13,6 min (0), … 25. Lucia Šímová +3:04,1 (2), 27. Alžbeta Majdišová +3:10,1 (2), 30. Janka Maráková +3:16,1 (2), 31. Andrea Hôrčiková +3:24,2 (3)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alžbeta MajdišováPaulína Fialková