Kuzminová zahviezdila v nórskom Holmenkollene
Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová dosiahla ďalší skvelý úspech, v sobotňajších stíhacích pretekoch na 10 km v rámci finálového 9. kola Svetového pohára 2010/2011 v nórskom Holmenkollene si vybojovala víťazstvo. Pre 26-ročnú rodáčku z ruského Ťumenu je to tretie víťazstvo v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do hodnotenia bojov o krištáľové glóbusy. Celkovo sa na pódium pre medailistov dostala deviatykrát. Foto: AP Photo/Scanpix/Kyrre Lien
16. 04. 2011 10:33 Nezaradené od SITASITA Diskusia

Skvelá Kuzminová na Kamčatke druhá, Hurajt na 16. mieste

PETROPAVLOVSK-KAMČATSKIJ 16. apríla (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentantka Anastasija Kuzminová obsadila v exhibičných dvojetapových pretekoch v ruskom Petropavlovsku-Kamčatskom, Memoriáli Vitalija Faťjanova, konečné druhé miesto.

Po piatkovom šprinte na 7,5 km figurovala dvojnásobná olympijská medailistka z Vancouveru 2010 rovnako na druhej pozícii za víťaznou Ruskou Vitou Semerenkovou.

Kuzminová si v sobotňajších stíhacích pretekoch udržala druhú priečku aj napriek nevydarenej streľbe, keď minula až päť terčov, z toho tri na záverečnej „stojke“. Tretie miesto obsadila Fínka Kaisa Mäkäräinenová. Slovensko malo zastúpenie aj v súťaži mužov, Pavol Hurajt po trinástom mieste v piatkových pretekoch na 10 km skončil po „stíhačke“ šestnásty. Víťazom mužskej časti sa stal Simon Fourcade z Francúzska.

Výsledky – po sobotňajšej stíhačke:

Muži: 1. Simon Fourcade (Fr.) 34:50,2 min (3). 2. Tarjei Bö (Nór.) +41,7 s (3), 3. Carl Johan Bergman (Švéd.) +1:09,1 min (1),… 16. Pavol Hurajt (SR) +6:31,4 (4).

Ženy: 1. Vita Semerenková (Rus.) 33:15,0 min (0), 2. Anastasija Kuzminová (SR) +1:53,4 min (5), 3. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +2:01,2 (3).

Kuzminová v Pretekoch šampiónov skončila siedma Kuzminová pocestuje na Preteky šampiónov v Moskve

Peter Sagan má na Amstel Gold Race dobré šance, jeho forma ide hore Sloboda médií na Slovensku si pohoršila, reportéri hodnotia útoky Fica aj prítomnosť oligarchov Facebook vraj „nechtiac“ importoval emailové kontakty viac ako milióna užívateľov bez ich súhlasu Veľkonočné sviatky zatvoria väčšinu obchodov. Ktoré prevádzky budú otvorené? Foto: Banská Bystrica zažila bujaré oslavy majstrovského hetriku Foto: Smejúci sa moslimovia pred katedrálou Notre Dame počas požiaru bol hoax Slováci budú mať hlbšie do peňaženky, ceny chleba a pečiva sa zvýšia Smer-SD klesol pod 20 percent, Sulíkovci vypadli z prvej trojky a Most-Híd by nebol v parlamente