Skvelá Kuzminová na Kamčatke druhá, Hurajt na 16. mieste

Kuzminová zahviezdila v nórskom Holmenkollene
Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová dosiahla ďalší skvelý úspech, v sobotňajších stíhacích pretekoch na 10 km v rámci finálového 9. kola Svetového pohára 2010/2011 v nórskom Holmenkollene si vybojovala víťazstvo. Pre 26-ročnú rodáčku z ruského Ťumenu je to tretie víťazstvo v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do hodnotenia bojov o krištáľové glóbusy. Celkovo sa na pódium pre medailistov dostala deviatykrát. Foto: AP Photo/Scanpix/Kyrre Lien

PETROPAVLOVSK-KAMČATSKIJ 16. apríla (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentantka Anastasija Kuzminová obsadila v exhibičných dvojetapových pretekoch v ruskom Petropavlovsku-Kamčatskom, Memoriáli Vitalija Faťjanova, konečné druhé miesto.

Po piatkovom šprinte na 7,5 km figurovala dvojnásobná olympijská medailistka z Vancouveru 2010 rovnako na druhej pozícii za víťaznou Ruskou Vitou Semerenkovou.

Kuzminová si v sobotňajších stíhacích pretekoch udržala druhú priečku aj napriek nevydarenej streľbe, keď minula až päť terčov, z toho tri na záverečnej „stojke“. Tretie miesto obsadila Fínka Kaisa Mäkäräinenová. Slovensko malo zastúpenie aj v súťaži mužov, Pavol Hurajt po trinástom mieste v piatkových pretekoch na 10 km skončil po „stíhačke“ šestnásty. Víťazom mužskej časti sa stal Simon Fourcade z Francúzska.

Výsledky – po sobotňajšej stíhačke:

Muži: 1. Simon Fourcade (Fr.) 34:50,2 min (3). 2. Tarjei Bö (Nór.) +41,7 s (3), 3. Carl Johan Bergman (Švéd.) +1:09,1 min (1),… 16. Pavol Hurajt (SR) +6:31,4 (4).

Ženy: 1. Vita Semerenková (Rus.) 33:15,0 min (0), 2. Anastasija Kuzminová (SR) +1:53,4 min (5), 3. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +2:01,2 (3).