Skvelá lyžiarka Zuzulová skončila v Andorre v prvej desiatke

Veronika Zuzulová
Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Veronika Zuzulová obsadila v nedeľňajšom slalome v slovinskej Kranjskej Gore v rámci Svetového pohára 2011/2012 vynikajúcu tretiu priečku. Prvé body do hodnotenia Svetového pohára vybojovala aj 20-ročná Slovenka Barbara Kantorová, ktorá obsadila 24. priečku Foto: SITA, AP

SOLDEU 11. februára (WEBNOVINY) – V sobotňajšom slalome žien v rámci pretekov Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v stredisku Soldeu v Andorre triumfovala Marlies Schildová z Rakúska.

Druhá skončila Švédka Frida Hansdotterová, bronz si vybojovala ďalšia rakúska slalomárka Kathrin Zettelová. Slovenka Veronika Zuzulová obsadila výborné 5. miesto a na jej konto pribudlo 45 bodov.

Marlies Schildová bola po prvom kole až piata, ale v druhom previedla supervýkon a poskočila až na prvú priečku. Pomohlo jej aj to, že víťazka prvého kola Fínka Tanja Poutiainenová finálové druhé kolo vôbec nezvládla a preteky nedokončila. Pre skúsenú 30-ročnú suverénnu líderku hodnotenia slalomu v rámci SP to bolo 35. prvenstvo v pretekoch tohto rangu v kariére. V tejto sezóne vyhrala už šiesty slalom zo siedmich doteraz uskutočnených. Schildová si tým výrazne upevnila svoje postavenie na čele a priblížila sa k zisku malého glóbusu. Dvadsaťšesťročná Frida Hansdotterová si zasa druhým miestom vyrovnala svoje kariérne maximum spred bezmála troch rokov. Bronzová o rok mladšia Kathrin Zettelová si pohľad z pódia pre medailistov vychutnala už 37. krát.

Veronika Zuzulová sa medzi TOP-10 dostala tridsiaty piaty raz. Po prvom kole bola siedma. V druhom nezvládla záver jazdy, opäť dosiahla siedmy najlepší výsledok. Stačilo jej to však na posun o dve pozície vyššie. Po tretej priečke spred troch týždňov v slovinskej Kranjskej Gore je to jej druhý najlepší výsledok v aktuálnej sezóne. Vďaka zisku 45 bodov poskočila Zuzulová v hodnotení slalomu už na 6. miesto. V celkovej klasifikácii SP si vylepšila postavenie o šesť miest, je dvadsiata piata. Druhá Slovenka v štartovom poli Barbara Kantorová obsadila v prvom kole 44. miesto a nekvalifikovala sa do druhého kola.