Skvelá Patricia Janečková ako hosť Opery SND

Foto: Bellevoice

BRATISLAVA 22. októbra (WBN/PR) – Mladá, talentovaná a krásna. Aj to sú prívlastky, ktorými disponuje mimoriadne úspešná víťazka česko-slovenskej talentovej šou Talentmania Patricia Janečková. Sedemnásťročná Slovenka, žijúca v Česku, preukázala lásku k hudbe a spevu už ako štvorročná. Na konte má mnoho úspešných spoluprác so slovenskými i so zahraničnými hudobnými telesami. Jej anjelský hlas bol súčasťou vystúpení Operného štúdia Divadla Antonína Dvořáka v Ostrave, ostravskej Janáčkovej filharmónie či celovečerného recitálu so symfonickým orchestrom v rámci festivalu Viva Musica! v roku 2011.

Po úspechu zaznamenanom v talentovej šou si ju vzal pod krídla slovenský hudobný skladateľ, dirigent a producent Oskar Rózsa, ktorý jej pomohol nahrať debutové CD s názvom Patricia Janečková. Momentálne sa venuje štúdiu spevu u renomovanej českej opernej speváčky a pedagogičky Evy Dřízgovej-Jirušovej.

A práve kvôli jej výnimočnému talentu a speváckym kvalitám si ju Opera Slovenského národného divadla pozvala ako hosťa do detského operného predstavenia O čarovnej flaute a iných kúzlach, kde sa predstaví v postave Paminy. Zaspieva si teda po boku zvučných mien slovenskej opernej scény, ako sú Daniel Čapkovič, Martina Masaryková, Miriam Garajová, Katarína Juhásová-Štúrová a ďalší.

Inscenácia v réžii Svetozára Sprušanského, adaptovaná pre deti, je pokračovaním programovej línie, ktorú Opera SND upriamuje na detského diváka. Komentovaným prierezom jednej z najkrajších Mozartových opier vás prevedie moderátor Martin Vanek a tešiť sa môžete aj na Bratislavský chlapčenský zbor pod vedením Magdalény Rovňákovej.

Už túto sobotu 24. 10. 2015 o 11.00 hod. v novej budove Slovenského národného divadla.

Vstupenky si môžete zakúpiť on-line na stránke www.snd.sk alebo v našich pokladniciach. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mail rezervacie@snd.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Oskar RózsaPatrícia Janečková
Firmy a inštitúcie SND Slovenské národné divadlo