Skvelá Veronika Vadovičová si na MS vystrieľala zlato

Veronika Vadovičová
Veronika Vadovičová. Foto: archívne, SITA/Roman Benický/SPV.

Slovenská reprezentantka Veronika Vadovičová si vystrieľala titul majsterky sveta v disciplíne R2 (ženy – vzduchová puška 60 v stoji) na šampionáte v para športovej streľbe v austrálskom Sydney.

Do finále zo štvrtého miesta

Historicky najúspešnejšia slovenská paralympionička v streľbe postúpila do finále zo štvrtého miesta v kvalifikácii, ale v najlepšej osmičke už nedala šancu konkurencii.

Zvíťazila súčtom 248,7 bodu, iba o deväť desatín jej ušlo svetové maximum. Strieborná skončila práve svetová rekordérka Ukrajina Irina Ščetniková, bronz berie Číňanka Čang Cchuej-pching.

Striebro zo súťaže miešaných tímov

Vadovičová spolu s Radoslavom Malenovským na svetovom šampionáte v Sydney už skôr získali striebornú medailu v súťaži miešaných tímov R10 (vzduchová puška 60 v stoji). Nad sily Slovákov bola iba ukrajinská dvojica.

Veronika Vadovičová má na svojom konte dovedna päť paralympijských medailí (3 – 1 – 1), k tomu je potrebné prirátať väčšie množstvo cenných kovov z MS, svetové rekordy a triumfy vo Svetovom pohári.

Majstrovstvá sveta v para športovej streľbe

  • Sydney

R2 (ženy – vzduchová puška 60 v stoji): 1. Veronika Vadovičová (SR) 248,7 b. (v kvalifikácii: 624,8 b.), 2. Irina Ščetniková (Ukr.) 247,1, 3. Čang Cchuej-pching (Čína) 225,3

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Vadovičová