Skvelí Gelle a Botek si vybojovali striebro zo Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike

Gelle
Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle. Foto: archívne, SITA

DUISBURG 25. mája (WebNoviny.sk) – Slovenskí reprezentanti Peter Gelle a Adam Botek skončili na skvelom druhom mieste v disciplíne K2 1 000 m na druhých pretekoch Svetového pohára 2018 v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Duisburgu.

Úradujúci vicemajstri sveta z vlaňajších Račíc Gelle a Botek prehrali v A-finále iba s Nemcami Maxom Hoffom a Marcusom Grossom (3:11,974). Slováci zaostali za víťazmi o 1,770 s. Na treťom mieste skončili Austrálčania Riley Fitzsimmons, Jordan Wood (3:14,557). Oproti minulému týždňu a pretekom SP v Szegede sa elitná slovenská „kádvojka“ zlepšila o dve priečky.

Gelle a Botek sa predstavili aj v K2 500 m, kde vyhrali svoju rozjazdu a postúpili priamo do finále. V rozjazde zvíťazil s náskokom 262 tisícin sekundy pred Rusmi Jurijom Postrigajom a Vasilijom Pogrebanom. Finále mužských „kádvojok“ na 500 m príde na rad v sobotu od 13.42 h.

V piatok sa v rozjazdách predstavil aj kajakár Samuel Baláž, v K1 1 000 m aj na polovičnej trati skončil zhodne piaty. Znamená to, že pokračovať bude v sobotu od 10.50 h v semifinále K1 1 000 m a večer od 18.20 h bude mať semifinále K1 500 m. Kanoista Matej Rusnák absolvoval rozjazdu v C1 1 000 m a druhé miesto ho vynieslo do sobotňajšieho semifinále (10.15). Medzi ženami si skúsená Ivana Mládková v K1 500 m vybojovala rovnako účasť v sobotňajšom semifinále (9.42), keď vo svojej rozjazde dopádlovala ako druhá.

Svetový pohár v Duisburgu (Nem.) – finálové výsledky

MUŽI

K2 1000 m – A-finále: 1. Max Hoff, Marcus Hoff (Nem.) 3:11,974 min, 2. Peter Gelle, Adam Botek (SR) 3:13,744, 3. Riley Fitzsimmons, Jordan Wood (Aus.) 3:14,557