Skvelý Bajčičák skončil na neoficiálnych MS bronzový

V Oberhofe začína Tour de Ski
Lyžiari trénujú na trati v nemeckom Oberhofe. Dnes tu začína 5. ročník prestížneho seriálu pretekov v behu na lyžiach Tour de Ski. V priebehu desiatich dní pretekárov čaká osem etáp v štyroch strediskách v Nemecku a Taliansku. Najlepší lyžiari si spolu rozdelia približne 800 tisíc eur. V štartovom poli sú aj traja Slováci, a to Martin Bajčičák, Ivan Bátory a Alena Procházková. Foto: AP Photo/Jens Meyer

Výsledky – beh do vrchu (8 km):

MUŽI: 1. Maurice Manificat (Fr.) 30:53 min, 2. Christophe Perrillat (Fr.) +9 s, 3. Martin Bajčičák (SR) +20, 4. Jiří Magál (ČR) +30, 5. Tom Reichelt (Nem.) +39, 6. Tad Elliott (USA) +1:13

ŽENY: 1. Anastasia Slonovová (Kaz.) 37:17, 2. Masako Išidová (Jap.) +8, 3. Elizabeth Stephenová (USA) +16, 4. Alena Procházková (SR) +47, 5. Jelena Kolominová (Kaz.) +1:01, 6. Eva Nývltová (ČR) +1:02

SZKLARSKA POREBA 19. februára (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Martin Bajčičák obsadil v pretekoch World Uphill Trophy v poľskom stredisku Szklarska Poreba, ktoré boli neoficiálnymi majstrovstvami sveta v behu do vrchu, vynikajúce tretie miesto.

Bežalo sa po zjazdovke hore a cieľ bol potom na mieste štartu, takže sme absolvovali aj zjazd dole. Bol to poriadny adrenalín, pretože bola hmla a husto snežilo. Ešte pred pomerne dlhou cieľovou rovinkou s miernym stúpaním som bol druhý, ale potom som to neudržal a skončil tretí. Som však veľmi spokojný,“ uviedol pre SITA 35-ročný Martin Bajčičák.

Trochu ma sklamala organizácia pretekov. Poliaci vynikajúco pripravili preteky Svetového pohára v piatok a v sobotu, v nedeľu im to už nevyšlo. Škoda, že sa výsledky nezapočítavali do celkovej klasifikácie Svetového pohára. Bola by to veľká motivácia pre pretekárov. Takto sa mnohé výpravy už v sobotu večer zbalili a odcestovali. Účasť napriek tomu bola dobrá, výsledok má svoju hodnotu,“ dodal Martin Bajčičák. Za víťazným Francúzom Mauriceom Manificatom zaostal na osemkilometrovej trati o 20 sekúnd.

V kategórii žien na tej istej trati skončila Slovenka Alena Procházková hneď za pódiom pre medailistky štvrtá. Zvíťazila Anastasia Slonovová v drese Kazachstanu. Slovenská ženská jednotka na bežkách za ňou zaostala o 47 sekúnd.

Už v budúcej sezóny by World Uphill Trophy malo byť súčasťou Svetového pohára a uvažuje sa aj o tom, že to bude oficiálny svetový šampionát v behu do vrchu.