Skvelý Halák vychytal ďalšiu výhru pre St. Louis

Nhl halak
Jaroslav Halák vychytal víťazstvo St. Louis na ľade Calgary Foto: SITA/AP

ST. LOUIS 28. februára (WEBNOVINY) – Hokejový brankár Jaroslav Halák uspel v treťom zápase v rade v zámorskej NHL, keď pre St. Louis vychytal víťazstvo 3:1 na ľade Calgary.

Odchovanec bratislavského Ružinova mal 20 úspešných zákrokov a z ostatných pätnástich stretnutí vyhral dvanásť. Blues sa vďaka dvom bodom priblížili lídrovi Západnej konferencie i celej NHL z Vancouveru na rozdiel dvoch bodov. St. Louis má momentálne na svojom konte 85 bodov.

„Proti Calgary sme hrali výborne tímovo,“ povedal Jason Arnott, ktorý strelil dva góly. Arnott dal 415 gólov v NHL v kariére a medzi aktívnymi hráčmi je na 4. mieste, o tri presné zásahy pred Mariánom Hossom. Flames prehrali na strely už v jedenástom zápase v rade.

Ešte o bod viac získali v doterajšom priebehu súťaže hráči New York Rangers, ktorí dominujú Východnej konferencii. Rangers majú v tabuľke na Východe po pondelkovom víťazstve nad New Jersey 2:0 deväťbodový náskok pred Bostonom.

Brankár Henrik Lundqvist mal trinásť úspešných zákrokov, vychytal ôsmy shutout sezóny (43. v kariére) a svoju 30. výhru v ročníku. Švéd dosiahol 30 víťazstiev v každej zo svojich siedmich sezón v lige, čo je historický rekord.

„Vyzerá to celkom jednoducho, ale znamená to, že som mal dosť možností chytať. Mám pred sebou skutočne skvelý tím a som šťastný, že som opäť dosiahol hranicu 30 víťazstiev,“ povedal po stretnutí pre AP Lundqvist.

Gáborík so štyrmi pokusmi

Gaborik

Marián Gáborík mal počas takmer 21 minút na ľade štyri strelecké pokusy na Martina Brodeura. Stretnutie nebolo bohaté na strely, oba tímy vyslali na brankárov dohromady iba 27 pokusov.

Medzi brankármi v počte víťazstiev v sezóne zatiaľ dominuje Pekka Rinne z Nashville, ktorý vyhral v pondelok proti Los Angeles už svoj 35. duel v ročníku. Rinne zneškodnil 30 striel hráčov Kings, o čisté konto prišiel až v závere po góle Dustina Browna.

Colorado vyhralo štyrikrát po sebe

Colorado vyhralo štvrtý zápas v rade, keď si poradilo s Anaheimom s Ľubomírom Višňovským v zostave vďaka trom gólom v tretej tretine 4:1. Avalanche tak posilnili svoje nádeje na play-off. „Dávame do zápasov úplne všetko, ideme na dno síl. Potom je už jednoduché hrať a dosahovať úspechy,“ povedal Matt Duchene.

Úspešný bol opäť Edmonton, ktorý v úvode tretej časti hry otočil za 35 sekúnd vo Winnipegu z 1:2 na 3:2 a napokon nad Jets vyhral 5:3.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Calgary – St. Louis 1:3 (1:2, 0:1, 0:0) – Jaroslav Halák (STL) mal 20 úspešných zákrokov

Góly: 6. Glencross (O. Jokinen, Sarich) – 15. Backes (Oshie, Shattenkirk), 20. Arnott (Pietrangelo, Berglund), 27. Arnott (P. Berglund, McDonald)

New York Rangers – New Jersey 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 17. Hagelin (Callahan, Girardi), 59. Callahan (Hagelin, B. Richards)

Nashville – Los Angeles 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 19. Josi (Legwand, G. Bourque), 24. Hörnqvist (Legwand, S. Kosticyn) – 57. D. Brown (Kopitar, Justin Williams)

Winnipeg – Edmonton 3:5 (0:0, 2:1, 1:4)

Góly: 36. Wellwood (Antropov, Burmistrov), 40. Burmistrov (Byfuglien), 59. Antropov (E. Kane, Byfuglien) – 39. Ryan Whitney (Hall, Dubnyk), 42. R. Jones (Nugent-Hopkins, Hemský), 43. Petrell, 50. Hall (Petrell, Belanger), 58. Eberle (R. Smyth, Šmíd)

Colorado – Anaheim 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 10. McLeod (Downie, Hejda), 41. O´Reilly (Landeskog, Downie), 43. Duchene (P. Šťastný, Hejduk), 55. McClement (Landeskog, Hejda) – 39. B. Ryan (Cogliano, Fowler)

10. Milan Kytnár (Edmonton) 1 0 0 0 0 1 0

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, plus/mínus bodov, striel a tr. minút.

Brankári:

Jaroslav Halák (St. Louis) 35 19 10 5 1,93 92,5 6

Peter Budaj (Montreal) 9 2 6 1 2,87 90,2 0

Pozn.: Odchytané zápasy, výhry, prehry, prehry po predĺžení/sam. nájazdoch, priemer inkasovaných gólov, úspešnosť zákrokov, shutouty

27. Marián Gáborík (NY Rangers) 61 29 24 53

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií a kanadských bodov.

Najlepší strelci: 1. Steven Stamkos (Tampa Bay) 43 gólov, 2. Jevgenij Malkin (Pittsburgh) 37, 3. Phil Kessel (Toronto) 31, 4. James Neal (Pittsburgh), Scott Hartnell (Philadelphia), Radim Vrbata (Phoenix) a Corey Perry (Anaheim) po 30, 8. Jonathan Toews (Chicago) a MARIÁN GÁBORÍK (NY Rangers) po 29, 10. Jason Spezza (Ottawa), Daniel Sedin (Vancouver), Jordan Eberle (Edmonton) a Milan Michálek (Ottawa) po 28.

11. Calgary Flames 63 28 11 24 151:173 67

12. Minnesota Wild 62 27 9 25 139:163 65

13. Anaheim Ducks 63 27 10 26 161:178 64

14. Edmonton Oilers 62 25 6 31 167:184 56

15. Columbus Blue Jackets 62 18 7 37 144:207 43

* – líder divízie

Pozn.: Za názvom klubu nasleduje počet odohratých zápasov, víťazstiev, prehier po predĺžení a sam. nájazdoch, prehier, skóre a počet bodov

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraClaude GirouxCorey PerryDaniel SedinErik KarlssonHenrik LundqvistHenrik SedinJaroslav HalákJason SpezzaJevgenij MalkinJoffrey LupulJonathan toewsĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarián HossaMichal HandzušMilan JurčinaMilan KytnárPekka RinnePeter BudajPhil KesselSteven StamkosTomáš KopeckýZdeno Chára